Koľko skutočne stojí McAfeeho podpora ICO

0
835
Koľko to stojí, aby ste získali

Koľko to stojí, aby ste získali „krypto vplyv“ na podporu svojej počiatočnej ponuky mincí (ICO) na sociálnych médiách? Odpoveď vás môže prekvapiť. 

 

McAfee Crypto Team

Špecifické údaje sa zriedka verejne diskutujú. Operátori ICO neradi odhaľujú, koľko míňajú na marketing, zatiaľ čo organizátori často uprednostňujú oneskorenie cenových diskusií až po tom, čo mali možnosť vytvoriť predajné prostredie. 


Avšak excentricky priekopník počítačovej bezpečnosti John McAfee stavil svoju celoživotne budovanú povesť a to tak, že teraz prevádzkuje McAfee Crypto Team, marketingovú službu pre ICO. Podľa webových stránok spoločnosti McAfee Crypto Team je plnohodnotný ICO  promotér, ktorý ponúka podporu whitepaperu, webovú optimalizáciu, marketing a strategické poradenstvo. 

Zatiaľ čo ceny mnohých služieb nie sú uvedené, tá hlavná je a pravdepodobne vás donúti dvihnúť obočie. Klienti môžu zaplatiť 105 000 dolárov za to, aby dostali  McAfeeho tweet o ich ICO, od jeho 811 000 sledovateľov – z ktorých aspoň niektorí sú pravdepodobne roboti. 

„Tweety John McAfee sú zďaleka najvplyvnejšie v oblasti kryptomien,“ hovorí sa na internetovej stránke. „Niekoľko vodcov v komunite Crypto sa už pomaly blíži k vplyvu pána McAfeeho v komunite investorov do kryptomien.“ 

 

Webová stránka ďalej uvádza trochu pochybné tvrdenie, že ide o „najlacnejší“ spôsob, ako uvádzať  kryptoprojekt na trh. 

 „Vzhľadom na to, že pán McAfee má cenu 105 000 dolárov za tweet, náklady na jedného investora dosiahnu najnižšiu cenu oproti každej inej marketingovej ceste vo svete Crypto. Ak vezmeme do úvahy len jeho vlastných sledovateľov, náklady na investora dosiahnu 0,13 USD. Vzhľadom na jeho dosah na jeho vlastných stúpencov, náklady na jedného investora dosahujú často menej ako jeden cent. Toto je rádovo lacnejšie než ktorýkoľvek iný marketoing.“  

 

Podporuje len niektoré projekty

Napriek silnému cenovému rozpätiu spoločnosť tvrdí, že toľko projektov vyjadrilo záujem, že musel zaviesť poplatok za registráciu vo výške 750 dolárov, aby sa zabránilo tomu, že zamestnanci budú zahltení žiadosťami. V reakcii na kritikov McAfee poprel, že sa „zapredal“ a povedal, že podporuje iba projekty, v ktoré verí. 

„Hovorí sa, že som sa zapredal, pretože používam svoje tweety na propagáciu, ale z posledných 200 ICO, ktoré chceli podporu, sme odmietli 195 a vybrali len 5,“ napísal na Twitteri a dodal, že všetky žiadosti podliehajú auditu. „Podporujem len to, v čo verím“. 

 

 

Zdroj: ccn.com

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri. Ak si chcete jednoducho kúpiť – predať Bitcoin alebo inú kryptomenu, kliknite sem