Kórejská kryptoburza vyšetrovaná políciou – trhy reagujú

0
609
Upbit, najväčšia kryptoburza v Južnej Kórei, je vyšetrovaná miestnou políciou a desiatimi vyšetrovateľmi za údajné podvody, oznámila to dnes miestna tlačová agentúra Chosun. Upbit je výlučne kryptoburza, ktorú prevádzkuje dcérska spoločnosť kórejského technologického gigantu Kakao a v ​​súčasnosti štvrtá najväčšia kryptoburza v celosvetovom meradle s 24-hodinovým objemom obchodu. Chosun uvádza, že polícia verí, že burza falšovala svoje súvahy a oklamala investorov. Komisia pre finančný dozor (FSC) v Južnej Kórei údajne poslala desať vyšetrovateľov do ústredia centrály v Soule o 10:00 ráno a bude mať prístup do počítačového systému spoločnosti na kontrolu výmeny virtuálnej meny. Viacerí komentátori na sociálnych sieťach naznačili, že správy už majú vplyv na kryptomenové trhy, pričom mnohé z top 100 mincí dnes klesli o viac ako 15 percent. Upbit nie je prvou kryptoburzou na prilákanie pozornosti kórejských úradov tento rok. Ako informoval Cointelegraph v marci, kórejská finančná spravodajská jednotka (KoFIU) a FSC oznámili spoločné vyšetrovanie korporátnych účtov v kórejských bankách, pričom uviedli obavy, týkajúce sa boja proti praniu špinavých peňazí (AML). V čase písania článku sa Bitcoin obchoduje okolo 8,613 dolárov s denným poklesom 7,97% a Ethereum kleslo o 10,87% na aktuálnych 680 USD za posledných 24 hodín. Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri  a chatovať môžete v skupine na Telegrame. Ak si chcete jednoducho kúpiť – predať Bitcoin alebo inú kryptomenu, kliknite sem
#upbit

Upbit, najväčšia kryptoburza v Južnej Kórei, je vyšetrovaná miestnou políciou a desiatimi vyšetrovateľmi za údajné podvody, oznámila to dnes miestna tlačová agentúra Chosun.

 

Upbit je výlučne kryptoburza, ktorú prevádzkuje dcérska spoločnosť kórejského technologického gigantu Kakao a v ​​súčasnosti štvrtá najväčšia kryptoburza v celosvetovom meradle s 24-hodinovým objemom obchodu.


Chosun uvádza, že polícia verí, že burza falšovala svoje súvahy a oklamala investorov. Komisia pre finančný dozor (FSC) v Južnej Kórei údajne poslala desať vyšetrovateľov do ústredia centrály v Soule o 10:00 ráno a bude mať prístup do počítačového systému spoločnosti na kontrolu výmeny virtuálnej meny.

Viacerí komentátori na sociálnych sieťach naznačili, že správy už majú vplyv na kryptomenové trhy, pričom mnohé z top 100 mincí dnes klesli o viac ako 15 percent.

Upbit nie je prvou kryptoburzou na prilákanie pozornosti kórejských úradov tento rok. Ako informoval Cointelegraph v marci, kórejská finančná spravodajská jednotka (KoFIU) a FSC oznámili spoločné vyšetrovanie korporátnych účtov v kórejských bankách, pričom uviedli obavy, týkajúce sa boja proti praniu špinavých peňazí (AML).

V čase písania článku sa Bitcoin obchoduje okolo 8,613 dolárov s denným poklesom 7,97% a Ethereum kleslo o 10,87% na aktuálnych 680 USD za posledných 24 hodín.

 

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri  a chatovať môžete v skupine na Telegrame. Ak si chcete jednoducho kúpiť – predať Bitcoin alebo inú kryptomenu, kliknite sem