Korona ICO: Prvá maďarská minca

0
1075
Korona

Najnovšia digitálna mena z Európy – Korona, funguje na Lighting Networku a tým sa stáva stabilnejšou, bezpečnejšou a lacnejšou, ako jej konkurenti. Bola spustená v Budapešti 15. februára. ICO Korona je naplánované na 26. marca a minca bude ihneď k dispozícii pre platby a prevody. 

Podľa nedávnej štúdie univerzity Cambridge Judge Business School, zákazníci čoraz viac využívajú nové formy platieb z dôvodu nákladovej efektívnosti. 86% skúmaných platobných spoločností využilo sieť Bitcoin, ako hlavný zdroj platieb pre cezhraničné transakcie. Bitcoin má však problémy z hľadiska času transakcie, škálovateľnosti a flexibility pri vytváraní inteligentných zmlúv v systéme. 

Jean-Marc Stiegemeier – generálny riaditeľ spoločnosti Korona  


„Banka, ako ju poznáme dnes, sa nakoniec vyvinie na rôzne platformy. Začali sme s týmto projektom, pretože sme videli možnosť využiť do budúcnosti technológiu kryptomien.“ 

Napriek tomu, že bola vyvinutá predovšetkým Maďarmi, ústredie Korony sa nachádza v Zugu vo Švajčiarsku s plánmi používať token v celej Európe a aj mimo nej (píše sa v Korona whitepaper). Podľa tímu token nie je riadený z Maďarska, pretože vidí Zug ako „krypto-údolie“ Európy. Poskytovanie efektívnejšieho a stabilnejšieho prostredia sú dve veci, ktoré zákazníci aj akcionári hľadajú. 

„V nasledujúcich rokoch budeme vidieť revolúciu v bankovom sektore. Do desiatich rokov bude digitálna mena použitá a akceptovaná na celom svete“ povedal Stiegemeier. 

Súčasťou obchodného modelu Korony je účelová banková a platobná platforma, ktorá bude fungovať pod dohľadom švajčiarskych finančných orgánov. Podľa vývojárov je 90% súčasných kryptomien na trhu iba „pseudo-mien“ a nie sú vhodné pre skutočné transakcie v reálnom svete. 

„Bitcoin je pomalý a príliš nákladný pre podniky. Stojí  20 dolárov za každú transakciu a nie je efektívny pre maloobchodníkov,“ vysvetlil hovorca a profesor Korona blockchainu na Corvinus Business School Dr. Tuan Trinh. 

Ako to funguje? 

Podľa vedúceho vývojára technológie Attilu Bustyu, spustia internetovú stránku elektronického obchodu, ktorá bude obsahovať webové stránky, ktoré za normálnych okolností neprijmú platby v kryptomenách. Taktiež sa vytvorí nový integrovaný systém porovnávania cien, aby si užívatelia mohli vybrať výrobky za najlepšiu cenu na celom svete. „Za špičkový telefón zaplatíme viac v Európe než v USA, a to nie je fér,“ povedal Bustya a poukázal na hodnotu tohto nového nástroja na porovnávanie cien. 

„Podnikatelia dnes ťažko použijú kryptomeny kvôli vysokému zdaneniu a chýbajúcim informáciám. Vytvárame obchodné peňaženky, ktoré umožnia podnikom registrovať a prijímať rôzne služby na podporu ich podnikania: podpora pre vykazovanie DPH, fakturáciu, účtovníctvo a podobne“, pokračoval. 

V poslednej dobe sa Čína, Kanada a Rusko pozerajú na technológiu blockchainu a jej potenciál pre národné použitie. A Európska únia, aj keď je ostražitá ohľadom kryptomien, je určite zástancom technológií založených na blockchaine. Začiatkom tohto mesiaca vytvorila Európske observatórium blockchainov a tiež značne zvýšila financovanie pre súvisiace technológie. 

 

Zdroj: newsbtc.com

Ak sa vám páčia naše stránky a radi by ste nás podporili, budeme vďační za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete aj na  Twitteri