Krádež NEM je väčšia ako pri Mt.Gox

0
440
kradez, nem, hack, ukradnuty nem, coincheck, kradez nem, kryptomeny

Tokijská obchodná platforma Coincheck potvrdila, že utrpela najväčší hack v histórii kryptomien.

Na tlačovej konferencii v čase 23:30 JST (14:30 UST) odhadoval  prezident obchdnej platformy Wakata Koichi Yoshihiro a výkonný riaditeľ Yusuke Otsuka svoju stratu vo výške 58 miliárd jenov (približne 533 miliónov dolárov). Podľa Bloomberg, ktorý sa zúčastnil konferencie, bolo z digitálnych peňaženiek Coincheck získaných vyše 500 miliónov NEM .

Tweety od spoločnosti Nikkei naznačujú, že presná suma nemusí byť úplne známa, kým nebudú vykonané ďalšie kontroly vniknutia.


Napriek tomu, že presný údaj o dolároch pre tento incident je ťažko vyčísliteľný (vzhľadom na nestály charakter kryptomien a nedostatok informácií spoločnosti), dáta naznačujú, že tento údaj je teraz najmenej 400 miliónov dolárov.

Predovšetkým množstvo dolára odcudzené od spoločnosti Coincheck je pravdepodobne väčšie, ako suma odcudzená od spoločnosti Mt. Gox v roku 2014 (odhadovaná na 340 miliónov USD), hoci vplyv na trh s kryptomenami bude oveľa menší, vzhľadom na obrovské zvýšenie trhovej kapitalizácie.

Informácie o útoku sa začali šíriť potom, ako  Coincheck náhle zmrazil väčšinu svojich služieb .

Firma na svojej internetovej stránke okolo 13:00 JST (04:00 UTC) oznámila, že má obmedzené vklady, obchodovanie a stiahnutie XEM z predaja.

O hodinu neskôr bolo oznámené širšie pozastavenie výberov všetkých kryptomien ako aj japonského jenu. V nasledujúcej hodine bolo tiež obmedzené obchodovanie so všetkými kryptomenami okrem Bitcoinu. Podľa poslednej aktualizácie boli tiež zastavené ostatné spôsoby vkladu, vrátane kreditných kariet.

Jej riaditelia oznámili, že Coincheck sa snaží kompenzovať svojich zákazníkov,

Ukázalo sa tiež, že spoločnosť Coincheck nebola zaregistrovaná v japonskej agentúre pre finančné služby, ale teraz to plánuje napraviť. Prezident Coincheck povedal, že „hlboko ľutujem čo sa stalo“.

 

Ak sa vám páčia naše stránky, dajte nám like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri 

Ak máte nejaké otázky, alebo by ste radi niečo napísali, navštívte naše fórum