„Kreditka“ bude platiť odmeny za používanie v Bitcoine

0
619
Bitcoin Cash Back

Pokiaľ chcete vlastniť kryptomeny, ale volatilita a burzové poplatky vás odrádzajú, spoločnosť Blockrize vám môže pomôcť. 

Minúť inflačnú menu – získať deflačnú menu 

Zvyčajne spoločnosti poskytujúce kreditné karty ponúkajú stimuly na to, aby zákazníci používali svoje karty. Môže ísť o vrátenie peňazí z nákupov alebo leteckých míľ, alebo nejakú inú formu odmeny. Jedna nová spoločnosť sa pokúša preniesť tento model do sveta kryptomien. Thomas Harrison z firmy Blockrize dúfa, že bude svojich zákazníkov odmeňovať za používanie ich karty priamo v Bitcoine alebo Ethereu. 

Záujem o projekt

Napriek tomu, že sa sotva dostal do fázy plánovania projektu, 25-ročny Harrison tvrdí, že o tento zámer už je záujem. Spoločnosť MarketWatch povedala, že v súčasnosti existuje zoznam zákazníkov s počtom 2 000 osôb, ktorí chcú získať jednu z prvých kariet od spoločnosti Blockrize. To je pôsobivé, najmä ak si uvedomíme, že spoločnosť v súčasnosti nemá vydavateľa kariet. 


Ako to funguje?

Myšlienka je jednoduchá. Použite kartu na nákupy v obchode alebo online a získajte 1% z minutej sumy späť v kryptomene. Zákazníci sa budú môcť rozhodnúť, či chcú dostávať odmenu v Bitcoine (BTC), Ethereu (ETH) alebo  50/50. Plán je nájsť vhodného bankového partnera a spustiť to do konca roka. 

Harrison vysvetlil spoločnosti MarketWatch, že v septembri 2017 začal investovať do digitálnych mien. Napriek tomu, že to bolo „vzrušujúcim zážitkom“, mladý podnikateľ bol odradený vysokými poplatkami, ktorým čelil na burze  CoinBase. Nápad s Blockrizeom mu napadol v reakcii práve na tieto vysoké poplatky. 

Nick Clements, personalny finančný odborník spoločnosti MagnifyMoney a bývalý zamestnanec spoločnosti vydávajúcej kreditné karty, súhlasí s tým, že schéma krypto odmien je dobrý nápad. Prirovnal model spoločnosti Blockrize k existujúcim programom odmeňovania, ako sú nalietané míle.

Ďalej uviedol, že mnohí ľudia chcú byť v kryptosvete, ale boli vystrašení volatilitou alebo zložitosťou vstupu. Takýto program odmeňovania by mohol pomôcť laickej osobe oboznámiť sa s používaním kryptomien bez akýchkoľvek okamžitých nákladov alebo rizík. 

Zatiaľ je Harrison jediným zamestnancom na plný úväzok v Blockrize. Hľadá však ďalších členov tímu. Mladá spoločnosť v súčasnosti dostáva poradenstvo od Zaka Allena z  Fintechu Shogun Enterprises, Alex Atallah z OpenSea.io, peer-to-peer kryptotrhu a  Jonathana Gelfanda z poradenskej spoločnosti v oblasti finančných služieb Card Linq. 

Možné prekážky

Jednou z možných prekážok pri štarte bude zdanenie. Nie je jasné, či krypto-odmeny budú podliehať dani z kapitálového zisku alebo inej forme daní. Spoločnosť však vytvorila právny tím, ktorý pomôže vyriešiť problém. 

Zdá sa byť pravdepodobné, že narastajúce zisky dosiahnuté na takejto karte by museli byť zdanené nejakým spôsobom, najmä preto, že daňováci sa zdajú byť ochotní, odkrojiť si čo najväčší kus kryptokoláča. Avšak rovnako ako v prípade najmodernejšej technológie, legislatíva a regulácia zaostáva za rýchlo sa vyvíjajúcim priestorom. Momentálne neexistuje žiadny precedens alebo zákon upravujúci daňovú povinnosť takejto štruktúry odmien. 

 

Zdroj: newsbtc.com

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri  

Ak máte nejaké otázky, alebo by ste radi niečo napísali, navštívte naše fórum