Kryptomaty na vzostupe

0
1098

Bitcoin pokračuje v jeho rastúcom trende popularity v spoločnosti, v týchto dňoch nieje problém kúpiť ho na pumpách, v záložniach, večierkach či potravinách na území USA. Podľa súčasných údajov Bitcoinmaty (BTM) rastú na celom svete ako huby po daždi. Najviac však v USA, kde sa ich počet zvýšil na 1279.

Na konci roka 2017 BTM prostredie zaznamenalo rast celosvetovo 7.6%. Najväčšími trhmi sú USA, Kanada, Uk a Austrália, ale až 75%-ný podiel zastáva USA so svojimi 1270-timi zariadeniami.

Výrobcovia s najväčším podielom BTM na trhu sú Genesiscoin, General Bytes a  Lamassu. Ďaľšími výrobcami s menším podielom sú Bitaccess, Covault, Bitxatm.


Coinsource je najväčší prevádzkovateľ BTM v USA so svojimi 160-timi zariadeniami a v roku 2018 plánuje pridať ďaľších 1000 kusov.  Coinsource a Coinbtm sú jedinými start-upmi, ktoré majú povolenie podnikať v štáte New York, na základe licencie platnej v NY. Coinsorce bol založený dvomi nadšenacami, Bobbym Sharpom a Sheffieldom Clarkom

Podľa publikácie majiteľov a prevádzkovateľov maloobchodných prevádzok a čerpacích staníc je zrejmé, že automaty sú využívane pomerne často. Denne sú nainštalované na rôzne miesta až tri takéto zariadenia. Prevádkovatelia BTM sa snažia zvýšiť ich atraktivitu podporou viacerých Altcoinov.

Automaty na Bitcoin už máme aj na Slovensku a v Čechách, nachádzajú sa na verejných miestach, tiež Bitcoin automaty nájdete v centrálnych showroomoch Alza v Prahe a Bratislave.

 

Ak sa vám páčia naše stránky, dajte nám like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri

a  môžete diskutovať o kryptomenách aj na našom FÓRE