Dôležité blockchain partnerstvo v zdravotníctve

0
396
MedicalChain project

Platforma MedicalChain, ktorá je určená na zaznamenávanie lekárskych záznamov pacientov na Blockchain, oznámila partnerstvo s londýnskou skupinou Groves Medical Group o pilotnom programe umožňujúcom pacientom prístup k „telemedicíne“ a schopnosti platiť v kryptomenách, informoval príspevok na Medium od MedicalChain 6.marca. 

The Groves a Blockchain

Podľa príspevku na Medium, toto partnerstvo robí The Groves prvou medicínskou praxou v Spojenom kráľovstve, ktorá používa Blockchain a akceptuje kryptoplatby za služby zdravotnej starostlivosti. 

Groves pozostáva zo 4 praktických lekárov (GP), ktorí majú celkovo viac ako 1 000 súkromných pacientov a 30 000 registrovaných pacientov a začne používať pilotný program v júli 2018 s technológiou Medicalchain Hyperledger Blockchain. 


Ako to má fungovať

Ukladanie a zaznamenávanie zdravotných záznamov o pacientovi na Blockchain karte umožní organizáciám, ako sú lekárske inštitúcie, výskumní pracovníci a zdravotné poisťovne, požiadať o povolenie prístupu k súboru pacienta, aby zaznamenali svoje vlastné služby v digitálnej knihe. Spoločnosť MedicalChain spolupracuje so spoločnosťou Civic, aby používala svoju bezpečnú platformu na identifikáciu lekárov a ich licencie na prevádzku. 

Pilot MedicalChain vytvorí pre pacientov bezplatnú peňaženku, ktorá bude mať plnú kontrolu nad svojimi zdravotnými záznamami a telemedicínskymi službami. GP konzultácie budú dostupné aj pacientom, ktorí používajú pilot Medicalchain. Pacienti môžu platiť za zdravotné služby kryptomenami a Medium príspevok uvádza, že užívatelia budú „stimulovaní“, aby zaplatili za akékoľvek telemedicínske služby s Medtokens, Medicalchain kryptomenou. 

Dr. Vince Grippaudo, senior partner spoločnosti The Groves, uviedol v príspevku Medium, že partnerstvo je „jedinečnou príležitosťou“ priviesť Blockchain do zdravotnej starostlivosti v prospech pacienta: 

„Veríme, že posilnením postavenia ľudí pri výbere prístupu k zdravotnej starostlivosti môžeme znížiť zaťaženie verejných zdravotníckych služieb. Cieľom je zlepšiť zdravotnícke služby nielen v Spojenom kráľovstve, ale aj na celom svete, a spoločnosť Medicalchain sa domnieva, že môžeme byť hlavnou súčasťou tejto oblasti.“ 

Po kybernetickom útoku WannaCry v máji 2017, ktorý ochromil veľa počítačov Anglickej národnej zdravotnej služby, City University v Londýne a Indický technologický inštitút Kharagpur, začali spolupracovať na konzorciu na ochranu systémov zdravotnej starostlivosti pred počítačovou kriminalitou, prostredníctvom architektúry Blockchain. 

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri  

Ak máte nejaké otázky, alebo by ste radi niečo napísali, navštívte naše fórum