Kryptomeny sa prepadajú o viac ako 10% v reakcii na hackerský útok na burzu Coinrail a podozrenie z cenovej manipulácie v USA

0
487
Kryptomeny vstupujú do nového týždňa veľmi nešťastne, keď správy o hackerskom útoku na menšiu juhokorejskú burzu Coinrail v priebehu nedele zrazili väčšinu virtuálnych peňazí o viac ako 10%. V prípade, že Bitcoin neuhájí 6 900 USD, môže klesnúť až na 5 400 USD. Negativnu náladu zvyšujú aj správy z USA, kde hlavný regulátor oznámil, že skúma možnosti manipulácie s cenami na 4 hlavných kryptomenových burzách v krajine. Coinrail je menšia kryptomenová juhokorejská burza. K najviac postihnutým patrili menšie kryptomeny ako napríklad Pundi X. Podľa agentúrnych zdrojov zničili 1 927 ETH, cca 2,6 miliónov mincí NPXS, 93 miliónov ATX a 831 miliónov mincí DENT, spolu v hodnote okolo 40 mil. USD. Americkí regulátori preverujú štyri najväčšie kryptomenové burzy Bitstamp, Coinbase, itBit a Kraken z možných cenových manipulácií. Burzy boli vyžiadané zo strany CFTC o poskytnutie tržieb. Všetky 4 burzy poskytujú výstupy na určenie hodnoty burzových futures na burze CME. Oba dôvody poklesu sú vážne, pretože predstavujú hlavné rizikové oblasti podkopávajúce dôveryhodnosť celého sektora.
@krypto

Kryptomeny vstupujú do nového týždňa veľmi nešťastne, keď správy o hackerskom útoku na menšiu juhokorejskú burzu Coinrail v priebehu nedele zrazili väčšinu virtuálnych peňazí o viac ako 10%. V prípade, že Bitcoin neuhájí 6 900 USD, môže klesnúť až na 5 400 USD.

 

Negativnu náladu zvyšujú aj správy z USA, kde hlavný regulátor oznámil, že skúma možnosti manipulácie s cenami na 4 hlavných kryptomenových burzách v krajine.


Coinrail je menšia kryptomenová juhokorejská burza. K najviac postihnutým patrili menšie kryptomeny ako napríklad Pundi X. Podľa agentúrnych zdrojov zničili 1 927 ETH, cca 2,6 miliónov mincí NPXS, 93 miliónov ATX a 831 miliónov mincí DENT, spolu v hodnote okolo 40 mil. USD.

Americkí regulátori preverujú štyri najväčšie kryptomenové burzy Bitstamp, Coinbase, itBit a Kraken z možných cenových manipulácií. Burzy boli vyžiadané zo strany CFTC o poskytnutie tržieb. Všetky 4 burzy poskytujú výstupy na určenie hodnoty burzových futures na burze CME.

Oba dôvody poklesu sú vážne, pretože predstavujú hlavné rizikové oblasti podkopávajúce dôveryhodnosť celého sektora.