Kryptomeny už môžete posielať a prijímať aj cez Facebook Messenger

0
546
#facebook #messenger #litecoin #LTC #kryptomena

Projekt Lite.IM, za ktorým stojí švajčiarsky startup Zulu Republic, sa snaží kryptomeny priblížiť aj bežným užívateľom. Možnosť posielať a prijímať kryptomeny totiž integrovali do správ v Messengeri. Zatiaľ je podporovaná len kryptomena Litecoin, v budúcnosti by však mohli pribudnúť ďalšie.

Bohužiaľ používanie nie je až také pohodlné, ako by bežný používateľ očakával a aj v tomto prípade sú potrebné menšie obštrukcie. Ak čakáte, že v Messengeri vyberiete osobu a na pár kliknutí ju obdaríte kryptomenou, ste na omyle. Všetky operácie totiž prebiehajú iba cez konverzáciu s botom Lite.IM, ktorý si môžete aktivovať na tomto odkaze.

Prvým krokom je registrácia e-mailom a overenie SMS kódom. Potom už však ovládanie prebieha cez rýchle voľby. Môžete si tak rýchlo zobraziť zostatok svojej peňaženky, vygenerovať svoju adresu aj s QR kódom pre príjem peňazí alebo peniaze na ľubovoľnú adresu odosielať. V rámci peňaženky samozrejme vidíte aj históriu uskutočnených transakcií.


Ovládanie je teda trochu kostrbaté, ale peňaženka funguje, a to bez potreby inštalácie ďalších aplikácií. Hoci tu máte prístup k svojmu privátnemu kľúču a môžete si aktivovať aj dvojfázové overenie, napriek tomu by sme ju pre držanie väčších súm neodporúčali.

Cez aplikáciu Facebook Messenger je možné posielať a prijímať kryptomenu Litecoin. Peňaženka sa ovláda pomocou textových príkazov. Aplikácia ponúka všetky základné funkcie, ovládanie však nie je príliš pohodlné.

Musíme tiež spomenúť, že nejde o úplnú novinku. Počas leta bola služba Lite.IM spustená tiež pre aplikáciu Telegram. S podporou Messengera sa však dostáva k oveľa väčšej mase ľudí, pretože Messenger používa viac ako 2 miliardy ľudí. V USA však Zulu Republic zašlo ešte ďalej a službu Lite.IM je tu možné využívať aj cez SMS.

 

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi, keď nás budete zdielať na  Twitteri. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, tak máte na výber z viac možností v našej sekcii EXCHANGE