Kryptomeny v roku 2018 …

0
417
Pred rokom dosiahol Bitcoin svoj doterajší cenový vrchol na hranici 20 tisíc dolárov. Ostatné kryptomeny rástli ešte o niekoľko týždňov dlhšie, potom všetky začali padať.

Pred rokom dosiahol Bitcoin svoj doterajší cenový vrchol na hranici 20 tisíc dolárov. Ostatné kryptomeny rástli ešte o niekoľko týždňov dlhšie, potom všetky začali padať.

Dnes ich väčšina stráca okolo 90 percent voči svojim vtedajším maximálnym hodnotám. A mainstreamové publikácie vydávajú články o tom, ako kryptomeny boli bublina, ktorá spľasla. Je to ale omyl, o tom sme presvedčení. Tie isté publikácie pred rokom zverejňovali návody, ako kryptomeny nakupovať.

Nakupovať, keď je cena dole, a predávať, keď je hore je síce okrídlené a veľmi prosté porekadlo, avšak stále pravdivé. Všetky nové technológie si prechádzajú búrlivým vývojom. Keď sa pozrieme na začiatky internetu, tak napríklad akcie Amazonu vo svojich začiatkoch tiež zaznamenali prepad prevyšujúci 90 percent. Samozrejme, história zaznamenala tiež veľa skutočných bublín, kedy sa mohutne investovalo do bezcenných aktív. Tým ale blockchainové technológie nie sú.


Aj keď z pohľadu cenového vývoja bol rok 2018 asi najhorší v histórii kryptomien, tak z pohľadu ich rozšírenia a reálneho nasadenia bol naopak najlepší v histórii. Tento rok sa do blockchainových technológií pustilo viac firiem ako kedykoľvek predtým a firmy ako Ripple ukazujú reálne prínosy a reálne komerčné úspechy pri ich nasadzovaní. Áno, väčšina kryptomien je k ničomu a nikto ich nikdy nepoužije k riešeniu akéhokoľvek problému. Ale od investovania do takých by vás mal odradiť vlastný zdravý rozum.

Tento rok to síce vyzeralo, že je jedno, v čom máte svoje peniaze, pretože dole išlo všetko, ale je tu predpoklad, že späť nahor pôjdu predovšetkým tie kryptomeny, ktoré majú skutočné využitie.

Tento rok striasol z tohto trhu veľa slabých investorov. Mnoho z tých, ktorí nakupovali takto pred rokom, sú už preč, predali v priebehu roka so stratou. Kto blockchainovým technológiám verí, stále drží a získal už určitú emocionálnu imunitu voči cenovým prepadom.

Blockchainové technológie čaká v nasledujúcich rokoch búrlivý vývoj, rovnako ako internet na začiatku tisícročia. Nikto teraz ani nedokáže povedať, kde všade nájdu svoje uplatnenie, ale takmer určite zmenia veľa vecí. Stále sme na začiatku niečoho veľkého. Teraz ide len o to robiť správne rozhodnutia.

Ceny sú presne tam, kde ich veľkí investori teraz chcú mať. My môžeme len čakať na ďalší vývoj a chvíle, kedy ich budú chcieť mať inde. Ak chcete mať väčší prehľad o kryptomenách, prihláste sa na odber kvalitných signálov od profesionálnych a úspešných traderov, ktorí nám denne prinášajú prehľad o trhu, rady kedy a akú kryptomenu predať či nakúpiť. Ak máte záujem, tak využite členstvo v CryptoSignals teraz len za 25 Eur mesačne.

 

Ak obchodujete s kryptomenami a chcete sa včas dozvedieť čo práve nakúpiť alebo predať, určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignals na Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE  Tip: Získajte 10 USD za nákup kryptomien – nakúpte aspoň za 100 USD na Coinbase cez náš referal link