Lightning network – nárast o 20%

0
861
Bitcoin Lightning network zažíva silný vzostup. Práve prekonal 30 000 kanálov a blíži sa k 7000 nodov. Sieť zažíva nové úrovne kapacity, momentálne podporuje 738 BTC. Keď sa tento fakt nakombinuje s tým, že CEO Twitteru Jack Dorsey vytrvalo novú sieť podporuje, nezdá sa, že by sa vývoj mal nejako spomaliť.Lightning Network dosahuje nečakaných výšinLightning network (LN) bol vytvorený ako riešenie pre problém škálovateľnosti Bitcoinu. O LN sa dá hovoriť ako o druhej vrstve pracujúcej mimo základnú sieť BTC. Hlavným cieľom je zrýchliť transakcie, ktoré prechádzajú cez sieť Bitcoin. Tým, že sa pridá táto druhá vrstva vedľa hlavnej siete sa dajú prekonať prekážky, ktorým Bitcoin čelí.Teraz sieť presiahla dôležitý míľnik a ponúka vďaka tomu rýchlejšie a bezpečnejšie platby v BTC. Lightning network má teraz 31 360 kanálov a len máličko pod 7000 nodov. Celková kapacita siete za posledných tridsať dní narástla o 20 percent.Niektorí používatelia sociálnej siete Reddit vyzdvihujú fakt, že nodov s aktívnymi kanálmi je okolo 3600. To by znamenalo, že na sieti operuje aj rad neaktívnych

Bitcoin Lightning network zažíva silný vzostup. Práve prekonal 30 000 kanálov a blíži sa k 7000 nodov. Sieť zažíva nové úrovne kapacity, momentálne podporuje 738 BTC.

Keď sa tento fakt nakombinuje s tým, že CEO Twitteru Jack Dorsey vytrvalo novú sieť podporuje, nezdá sa, že by sa vývoj mal nejako spomaliť.

Lightning Network dosahuje nečakaných výšin

Lightning network (LN) bol vytvorený ako riešenie pre problém škálovateľnosti Bitcoinu. O LN sa dá hovoriť ako o druhej vrstve pracujúcej mimo základnú sieť BTC. Hlavným cieľom je zrýchliť transakcie, ktoré prechádzajú cez sieť Bitcoin. Tým, že sa pridá táto druhá vrstva vedľa hlavnej siete sa dajú prekonať prekážky, ktorým Bitcoin čelí.


Teraz sieť presiahla dôležitý míľnik a ponúka vďaka tomu rýchlejšie a bezpečnejšie platby v BTC. Lightning network má teraz 31 360 kanálov a len máličko pod 7000 nodov. Celková kapacita siete za posledných tridsať dní narástla o 20 percent.

Niektorí používatelia sociálnej siete Reddit vyzdvihujú fakt, že nodov s aktívnymi kanálmi je okolo 3600. To by znamenalo, že na sieti operuje aj rad neaktívnych „zombie“ nodov. Číslom sa snaží ukázať nepomer medzi aktívnymi a verejnými kanálmi.

CEO Twitteru Jack Dorsey a jeho vlastné nod

Jack Dorsey, zakladateľ a CEO Twitteru, tiež priložil ruku k dielu. Nastavil si vlastné Casa Node. To je plug-and-play riešenie pre vytvorenie Bitcoin a Lightning network z domova. Casa Node je označované za jednoduché riešenie pre každého začiatočníka, ktorý chce prispieť k chodu siete.

Podľa vývojárov Michaela Borglina a Thomasa Connorsa je Casa Lightning Node „najjednoduchší spôsob, ako v dnešných dňoch používať Lightning network“. Nod príde prednastavený, nevyžaduje žiadne kódovanie a sú s ním dobré skúsenosti.

Hoci sa o Jackovi Dorseyovi hovorí ako o „Bitcoin maximalistovi“, určite nie je úplným začiatočníkom, čo sa kryptomien týka. Ako zakladateľ za Square a aplikácií Cash App sa Dorsey stal váženou osobnosťou na poli kryptomien.

Dorsey ďalej povedal, že by sa Lightning network mohol skoro integrovať do Cash App. Jeremy Welch, CEO spoločnosti Casa, povedal, že spolupráca LN a Square by mohla byť veľmi zaujímavá a mohla by na vedľajšiu sieť prilákať finančné inštitúcie.

 

Ak obchodujete kryptomeny a chcete sa včas dozvedieť čo práve nakúpiť alebo predať, určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignals na Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE