Marketcap 40 triliónov? – možný scenár

0
1009
Zakladateľ hedžového fondu Pantera Capital vo štvrtok uviedol, že verí, že  marketcap môže jedného dňa dosiahnuť 40 triliónov dolárov.  Dan Morehead, ktorý je zároveň generálnym riaditeľom spoločnosti v rozhovore pre agentúru Bloomberg uviedol, že je presvedčený, že trhová hodnota kryptomien je dvakrát väčšia, akou je momentálne. 

Zakladateľ hedžového fondu Pantera Capital vo štvrtok uviedol, že verí, že  marketcap môže jedného dňa dosiahnuť 40 triliónov dolárov. 

Dan Morehead, ktorý je zároveň generálnym riaditeľom spoločnosti v rozhovore pre agentúru Bloomberg uviedol, že je presvedčený, že trhová hodnota kryptomien je dvakrát väčšia, akou je momentálne. 

„Samozrejme, že sme veľmi veselí. Myslíme si, že marketcap je hlboko podhodnotený, minimálne 2x, „povedal a neskôr uviedol, že“ kryptopriemysel ako celok má hodnotu 400 miliárd dolárov. My si myslime že jedného dňa by to mohlo bez problémov dosiahnuť 4 trilióny dolárov až 40 triliónov dolárov.“ 

 


Ďalej ešte dodal: „Čokoľvek, čo predstavuje majetok vo výške 400 miliárd dolárov, nebude dlho ignorované.“

Aby Marketcap dosiahol 40 triliónov dolárov, bude sa musieť zvýšiť približne o 10 000 percent zo súčasnej úrovne. Ak by sa súčasné rozdelenie podielov na trhu držalo konštantné – čo je samozrejme nepravdepodobné – cena Bitcoinu by sa obchodovala na úrovni takmer 1 milión dolárov. 

Ako uviedla CCN, spoločnosť Pantera nedávno vydala len svoje štvrté obchodné odporúčanie týkajúce sa Bitcoinu v jej sedemročnej histórii a tvrdila, že BTC dosiahol nákupný signál po poklese pod svoj 200-dňový kĺzavý priemer. Odvtedy sa cena Bitcoinu vyšplhala približne o 2 000 USD, čím sa investori, ktorí sledovali poradenstvo firmy, zahojili so ziskom 29%. 

Morehead zdvojnásobil toto odporúčanie počas štvrtkového rozhovoru, v ktorom uviedol, že Bitcoin zostáva „kričať- kúp ma“ aj po jeho miernom oživení. Doteraz Morehead v polovici decembra povedal, že cena Bitcoinu by mohla klesnúť o 50 percent alebo viac po novom roku. 

Omien vstúpila na predĺžený medvedí trh, z ktorého sa len nedávno začala zotavovať. 

Publikácia oznamuje, že spoločnosť Pantera, ktorá bola založená v roku 2011, má v súčasnosti približne 1 miliardu dolárov v správe aktív. Z toho asi 10 percent je v Bitcoine, hoci jeho najväčší podiel je v Icone, ktorý sa nachádza mimo top 20 na trhu čiarových grafov. 

 

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri  a chatovať môžete v skupine na Telegrame. Ak si chcete jednoducho kúpiť – predať Bitcoin alebo inú kryptomenu, kliknite sem