Masternode a alternatívne zarábanie v kryptosvete

0
1625
Ako už iste viete, KryptoWeb už nejaký čas spolupracuje s  KryptoHunters. Práve na ich fóre, nás dnes oslovil jeden užívateľ, ktorý pre nás pripravil tento článok, ktorý uverejňujeme v pôvodnom znení.   Keďže boli ohlasy, pripravil som si pre vás článok o alternatívnom zarábaní v  kryptosvete. Začneme s masternode coinami. Jedným s najznámejších a vlastne prvým coinom s masternode technológiou, bol a stále je Dash coin, len tak pre info.  Čo je masternode?   Masternode funguje ako obyčajný node / počítačová peňaženka, ktorá uchováva  kompletnú  kópiu Blockchainu v reálnom čase a musí byť stále online. Avšak  od bežného nodu sa odlišuje tým, že ďalej ešte plní niekoľko špeciálnych úloh navyše.  Medzi dodatočné  funkcie masternodu patri napr.:  Zvyšovanie súkromia transakcií  Posielanie okamžitých transakcií  Umožňuje vytváranie rozpočtov
#masternode

Ako už iste viete, KryptoWeb už nejaký čas spolupracuje s  KryptoHunters. Práve na ich fóre nás dnes oslovil jeden užívateľ, ktorý pre nás pripravil tento článok, ktorý uverejňujeme v pôvodnom znení. 

 

Keďže boli ohlasy, pripravil som si pre vás článok o alternatívnom zarábaní v  kryptosvete. Začneme s masternode coinami. Jedným z najznámejších a vlastne prvým coinom s masternode technológiou, bol a stále je Dash coin, len tak pre info. 


Čo je masternode?  

Masternode funguje ako obyčajný node / počítačová peňaženka, ktorá uchováva  kompletnú kópiu Blockchainu v reálnom čase a musí byť stále online. Avšak od bežného nodu sa odlišuje tým, že ďalej ešte plní niekoľko špeciálnych úloh navyše. 

Medzi dodatočné funkcie masternodu patri napr.: 

  • Zvyšovanie súkromia transakcií 
  • Posielanie okamžitých transakcií 
  • Umožňuje vytváranie rozpočtov „pokladného“ systému kryptomien 
  • Komunikujú s bežnými nodes a podieľajú sa na decentralizácii siete 

Čo treba na rozbehnutie masternodu? 

Tak ako obyčajný node /peňaženku, masternode si môže spustiť každý užívateľ. Je tu však jedna vstupná bariéra a tou je finančná záloha, ktorá zabezpečuje, že masternode systém nebude zneužitý – na rozbehnutie masternodu je potrebné zaslať na peňaženku presne definovaný počet coinov, vyžadovaný na spustenie jedného masternode pre danú menu (napr. Dash masternode = 1000dash)   

Teraz keď sme si vysvetlili v skratke o čom je masternode, povieme si, čo potrebujeme na to, aby sme boli schopní spustiť si náš vlastný.

Čo potrebujeme?

  • presné množstvo coinu, ktorý chceme spustiť ( dashMN = 1000 dash, PivixMN = 10000 pivix, Lux =16120 lux). 
  • VPS, server, bežné PC alebo napr. minipočítač Raspberry Pi, na ktorom vieme zabezpečiť 24/7 prevádzku a pripojenie na internet. 
  • dedikovanú, verejnú IP adresu ( na jednu IP adresu môže bežať iba jeden, napr. Dash masternode – pokiaľ naťažíte masternodom coiny na druhý a chcete si spustiť dva rovnaké masternody, potrebujete ďalšiu IP, číže 1 IP – 1 DashMN). 

Pokiaľ sa rozhodnete pre VPS, určite bude dobré, ak nebudete šetriť na kapacite disku, ( po rozbehnutí prvého masternodu určite budete chcieť mať viac, predsa masternode musí stiahnuť celý Blockchain, takže miesta nie je nikdy dosť 🙂 )                                              

Tieto požiadavky sa vo väčšine prípadov masternode coinov zhodujú, až na bod č. 1, tam už devs určujú koľko coinov treba locknúť na wallet, aby bolo možné spustiť masternode. 

Presne ako ste pochopili, aby ste si mohli rozbehnúť vlastný masternode, je potrebné splniť všetky tieto požiadavky, to znamená, že počiatočnej investícii sa nevyhnete!     

Čo je pre mňa ako investora na masternodes zaujímavé?  

V posdstate sa jedná o akúsi formu ťaženia, čiže za nonstop prevádzku nášho masternodu  sme odmeňovaní. Na stránkach ako masternode.pro / masternode.online si môžete pozrieť coiny, ktoré podporujú masternode technológiu. Podľa informácií na týchto stránkach si viete zrátať pomer rizika a zisku.

Vzhľadom na skutočnosť, že pre masternode je pevne stanovený percentuálny podiel a ceny masternodov sú kolísavé, očakávané odmeny sa budú meniť podľa aktuálneho celkového počtu aktívnych masternodov, ktorý zvyčajne narastá a tak samozrejme aj podľa stavu, napr. supply krivky, v ktorom sa coin nachádza – čiže najväčší ROI samozrejme vychádza na začiatku coinu, kedy je masternodov najmenej a blockrewardy sú najvyššie.

Ale pozor! Najvyššia ROI nie je vždy kľuč ku šťastiu – kde je vysoký ROI, tam je pravdepodobnosť dumpu a inflácie vyššia ☺  

 

Autor: twitter: @AltcoinBaggins @mdfkbtc  

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri  a chatovať môžete v skupine na Telegrame. Ak si chcete jednoducho kúpiť – predať Bitcoin alebo inú kryptomenu, kliknite sem