McAfeeho anketa

0
546
mcafee, anketa, kryptomeny, prieskum, o kryptomenach, ekosystem kryptomien, socialne media

Sociálne médiá zohrávajú obrovskú úlohu v ekosystéme kryptomien. Samotné spoločnosti využívajú rôzne platformy na komunikáciu so svojimi klientmi a investormi a robia cez ne oznámenia kvôli trendu sociálnych médií kde je všetko možné. Tento rajón pritiahol aj množstvo farebných postáv, z ktorých jeden je samozvaný „kryptolord“ John McAfee. 

Zakladateľ známeho antivíru je prítomný v kryptosvete. Jeho rubrika „raz za týždeň altcoin“ neviedla k zmenšeniu objemu pump a dump ( prudký nárast/pokles mince  po ohlásení nejakej správy). Odvtedy ako začal túto rubriku sa  McAfee presťahoval do ICO priestoru, píše whitepapery a tiež uskutočňuje prieskumy. V jeho ankete na Twitteri bolo viac ako 400 000 hlasov v deviatich častiach hlasovania, ktoré získal za posledných 24 hodín. Výsledky ankety poskytujú dobrý prehľad o súčasnej nálade v kryptosvete. 

Prvý prieskum bol o tom aký starí sú ľudia v  kryptokomunite a nebolo prekvapením, že približne polovica respondentov mala od 18 do 30 rokov. Čo však bolo dosť šokom je to, že iba 4% opýtaných malo viac ako 50 rokov. 


Druhý prieskum sa pýtal, ako často nakupujete a predávate kryptomeny, tu 42% odpovedalo, že raz mesačne alebo menej, čo naznačuje, že skôr investujú  ako obchodujú. Menej ako 20% respondentov odpovedalo, že obchoduje s kryptomenami denne. 

Tretí prieskum sa na záujem o typ kryptomeny a viac ako 40% uviedlo, že sú pre nich najzaujímavejšie altcoiny. Asi štvrtina odpovedala, že Bitcoin / Ethereum a  len 5% sa zaujíma o investovanie do ICO. 

Na otázku, aké percento  celkových aktív majú ľudia investované do kryptomien, bolo veľmi prekvapujúce, že takmer tretina opýtaných mala viac ako 50% svojich celkových úspor v kryptomenách. Na vyváženie toho, 35% uviedlo, že je to menej ako 10%. Zdá sa, že mileniáli dosť riskujú. 

58% respondentov odpovedalo, že ich primárny úmysel nakúpiť kryptomeny  bol na investičné účely, pričom 38% ich využívalo ako na investície, tak aj ako menu. Táto rovnováha sa pravdepodobne zmení, keď sa globálna adopcia zvýši a presun kryptomien sa stane jednoduchším, rýchlejším a lacnejším prenosom. 

Pri otázke o ich pevnom presvedčení (budúcnosť kryptomien) sa respondenti do veľkej miery zhodli, že krypto a fiat by spolu určíte existovali. Avšak 27% si myslí, že krypto nakoniec nahradí fiat. 

Nebolo prekvapením, že pri otázke čo je najväčšou hrozbou pre kryptomeny, 55% odpovedalo že vlády a 33%  banky. 

Každý prieskum mal priemerne okolo 44 000 respondentov a z tých, ktorí sa zúčastnili prieskumu, takmer tretina z bola študentmi, ktorí mali štúdium s technickým zázemím. 

Aj keď je tento prieskum veľmi obmedzený, pretože zahŕňa iba používateľov Twitteru, ktorí sledujú iba McAfeeho, vrhá aspoň  nejaké svetlo do demografických údajov o kryptomenách. Keďže je až 50% opýtaných mladších ako 30 rokov a tretina z nich sú študenti, sú títo ľudia naša budúcnosť. To by mohlo vysvetľovať rastúci dopyt po krypte a klesajúci po klasickom investičnom prostredí z ktorého profitujú len bankári. 

 

Ak sa vám páčia naše stránky, a radi by ste nás podporili, zdielajte nás prosím na Facebooku a na Twitteri 

Ak máte nejaké otázky, alebo by ste radi niečo napísali, môžete prispieť na  naše fórum