Míting G20 už tento pondelok!

0
1126
Celý svet sa budúci pondelok upriami na Buenos Aires, kde sa stretne 29 ministrov financií, 20 guvernérov centrálnych bánk a 10 riaditeľov medzinárodných organizácií. Programom sú kryptomeny, alebo ako ich niektorí bankári teraz začali nazývať: krypto-aktíva.     Agenda hovorí    
Míting G20 - regulácie

Celý svet sa budúci pondelok upriami na Buenos Aires, kde sa stretne 29 ministrov financií, 20 guvernérov centrálnych bánk a 10 riaditeľov medzinárodných organizácií. Programom sú kryptomeny, alebo ako ich niektorí bankári teraz začali nazývať: krypto-aktíva. 

 

 Agenda hovorí 

 „Technológia krypto aktív má potenciál podporovať finančné začlenenie. Súčasne je však dôležité analyzovať jeho dôsledky na finančnú stabilitu, daňové úniky a financovanie nezákonných činností. Táto otázka je dôležitým bodom programu rokovania. Delegáti zvážia spoločnú odpoveď, ktorá by zmiernila riziká bez toho, aby odradila inovácie.“ 


Zdá sa, že sa zamerajú na boj proti praniu špinavých peňazí (AML) a identifikáciu zákazníka (KYC), ktoré už používa väčšina búrz. 

Japonsko však hovorí, že niektoré regulačné orgány sú ohľadom takýchto požiadaviek benevolentnejšie. Tokio nedávno začalo vydávať licencie pre burzy. 

Úradník pre CNBC  

„Diskusie sa budú zameriavať skôr na kroky proti praniu špinavých peňazí a na ochranu spotrebiteľa než na to, ako by obchodovanie s kryptomenami mohlo mať vplyv na bankový systém.  Celkový pocit medzi členmi skupiny G20 je, že uplatňovanie príliš prísnych nariadení nebude dobré.“ 

 

Očakávania na dosiahnutie konsenzu sú nízke, vzhľadom na rôznorodé prístupy rôznych jurisdikcií, ale mali by byť schopné dohodnúť sa a tento priestor by pravdepodobne podporil dohodu, ktorá  dovedie burzy na vyššiu úroveň, pretože sú správcami potenciálneho majetku v miliardách dolárov. 

Hospodárska súťaž v tomto priestore do istej miery značne zvýšila štandardy, regulačné orgány však boli príliš pomalé na to, aby udeľovali licenciu novým účastníkom, čím ich legitimizovali a tým zvyšovali hospodársku súťaž a rozšírili ochranu spotrebiteľa. 

Jednou oblasťou, v ktorej sú všetky nedostatky sú marže, dôležitý obchodný nástroj, ktorý neexistuje na regulovaných kryptomenových burzách. 

„Akákoľvek diskusia v budúcom týždni na G20, bude pravdepodobne smerovať dopredu a bude sa diskutovať  pre a proti, ale neočakávajte konkrétne kroky. Je to skôr porovnanie skúseností,“  povedal Benoit Coeure, ktorý predsedá výboru BIS pre platby a trhovú infraštruktúru. 

Spoločnosť Coeure zjavne varovala centrálne banky pred vydávaním digitálnych mien pre verejnosť, čo by bránilo komerčným bankám v tlačení peňazí.  Nezáleží to však len na G20, ale aj na obyvateľoch Švajčiarska, ktorí majú 10. júna usporiadať záväzné referendum, aby určili, či by sa mali obrátiť na peniaze bez dlhov. 

Japonský minister financií očividne nemôže prísť na krypto G20. Je zapletený do korupčného škandálu, kde ide o zmenené záznamy o zľavnenom predaji štátnej pôdy. 

 

Túto správu vám priniesol KryptoWeb, ako prvý zo všetkých SK a CZ portálov o kryptomenách. Ak nechcete viac premeškať žiadnu dôležitú informáciu, kliknite na červený zvonček dole na stránke a už vám nič neunikne. Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri