Mladí investujú do kryptomien trikrát viac než starší ľudia

0
717
Mladí ľudia do 35 rokov, tzv. mileniáli, investujú do kryptomien zhruba trikrát viac ako staršie generácie nad 52 rokov. Celkom 58 percent mileniálov investovalo do kryptomien viac ako 500 dolárov a 29 percent cez 1000 USD. Vyplýva to z tohtoročnej štúdie spoločnosti SurveyMonkey v Spojených štátoch. Celkom 42 percent mladých mužov do 35 rokov sa charakterizuje ako agresívny investori. Medzi ženami v tejto vekovej kategórii je agresívnych investoriek 27 percent. Naopak medzi staršou generáciou nad 52 rokov sa za agresívnych investorov považuje len 16 percent mužov a deväť percent žien. Českí mileniáli majú podľa experta na kryptomeny zo spoločnosti Platon Finance Ondreja Váchu rovnako ako v Európe a USA kryptomeny v obľube.

Mladí ľudia do 35 rokov, tzv. mileniáli, investujú do kryptomien zhruba trikrát viac ako staršie generácie nad 52 rokov. Celkom 58 percent mileniálov investovalo do kryptomien viac ako 500 dolárov a 29 percent cez 1000 USD. Vyplýva to z tohtoročnej štúdie spoločnosti SurveyMonkey v Spojených štátoch.

Celkom 42 percent mladých mužov do 35 rokov sa charakterizuje ako agresívny investori. Medzi ženami v tejto vekovej kategórii je agresívnych investoriek 27 percent. Naopak medzi staršou generáciou nad 52 rokov sa za agresívnych investorov považuje len 16 percent mužov a deväť percent žien.

Českí mileniáli majú podľa experta na kryptomeny zo spoločnosti Platon Finance Ondreja Váchu rovnako ako v Európe a USA kryptomeny v obľube.


„Väčšina ich majiteľov sú mladí ľudí ľudia okolo tridsiatky. Veľkí investori z radov podnikov a finančných inštitúcií sú ale ostrieľaní skúsení investori, ktorí vidia zaujímavú príležitosť na zhodnotenie svojich peňazí. Tieto objemy investícií sú neporovnateľne vyššie ako tie, ktoré si môžu dovoliť mladí nadšenci.“

 

Českí mileniáli investujú väčšinou úplne inak ako ich rodičia. Zaujímajú sa o fondy, kryptomeny a dokonca aj o komodity ako je zlato. Rodičia väčšinou využívajú predovšetkým sporiaci účet a penzijné pripoistenie. Stavebné sporenie má stále viac ako tretina Čechov. Peniaze do obálky si dáva viac ako pätina ľudí – uviedla hovorkyňa Raiffeisenbank Petra Kopecká.

Konzervatívne sporenie v bankách nie je pre mladú generáciu podľa analytika Golden Gate Marka Brávníka atraktívne. „Najmä tí vysokoškolsky vzdelaní sa veľa zaujímajú o komodity alebo kryptomeny. Populárne je medzi nimi tiež investovanie do projektov v rámci zdieľanej ekonomiky,“ dodal. Mladí ale objavili tiež investície do šperkov – zlatých, strieborných i diamantových. „V porovnaní napríklad s kabelkou za 50.000, ktorá za desať rokov bude mať nulovú cenu, majú šperky zaujímavú zostatkovú hodnotu,“ uviedol riaditeľ spoločnosti Dolcze pre zdieľanie šperkov Roman Sulek.

S investíciami do kryptomien je spojený spôsob obchodovania CFD ktorý špekuluje na vývoj ceny danej položky. Spoločnosť XTB, ktoré tento spôsob obchodovania investorom ponúka, ale tento týždeň upozornila, že u 82 percent účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní CFD k vzniku straty.

Zdroj: FXstreet.cz

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi, keď nás budete zdielať na  Twitteri. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, tak máte na výber z viac možností v našej sekcii EXCHANGE