Moskva má záujem používať blockchain

0
758
Moskovská mestská rada, ako uviedla 26. februára agentúra TASS, predložila návrh zákona, vďaka ktorému by mohlo mesto využívať technológiu blockchain v systéme hlasovania a volieb. Blockchain plánuje Moskva využiť v nadchádzajúcich voľbách do miestnej mestskej dumy ako prostriedok o ochrane hlasovacieho procesu a jeho výsledkov. Predpokladá sa, že proces prebehne prostredníctvom portálu mos.ru, kde je registrovaná väčšina Moskovčanov. Zástupca vládnej strany Jednotné Rusko Dmitrij Vjatkin uviedol, že blockchain umožní oddelené uchovávanie osobných údajov voličov a výsledkov hlasovania. A tieto dáta nebude možné vzájomne spojiť, čím sa zaručí anonymita hlasovania. Súčasne použitá technológia umožní zabrániť volebným podvodom. Technológia blockchain bola už úspešne využitá v regionálnych voľbách v Saratovskej oblasti, kde bol použitý elektronický volebný systém Polys, ktorý vyvinula spoločnosť Kaspersky Lab v roku 2017. Ak obchodujete kryptomeny a chcete sa včas dozvedieť čo práve nakúpiť alebo predať, určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignals na Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE  

Moskovská mestská rada, ako uviedla 26. februára agentúra TASS, predložila návrh zákona, vďaka ktorému by mohlo mesto využívať technológiu blockchain v systéme hlasovania a volieb.

Blockchain plánuje Moskva využiť v nadchádzajúcich voľbách do miestnej mestskej dumy ako prostriedok o ochrane hlasovacieho procesu a jeho výsledkov. Predpokladá sa, že proces prebehne prostredníctvom portálu mos.ru, kde je registrovaná väčšina Moskovčanov.

Zástupca vládnej strany Jednotné Rusko Dmitrij Vjatkin uviedol, že blockchain umožní oddelené uchovávanie osobných údajov voličov a výsledkov hlasovania. A tieto dáta nebude možné vzájomne spojiť, čím sa zaručí anonymita hlasovania. Súčasne použitá technológia umožní zabrániť volebným podvodom.


Technológia blockchain bola už úspešne využitá v regionálnych voľbách v Saratovskej oblasti, kde bol použitý elektronický volebný systém Polys, ktorý vyvinula spoločnosť Kaspersky Lab v roku 2017.

 

Ak obchodujete kryptomeny a chcete sa včas dozvedieť čo práve nakúpiť alebo predať, určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignals na Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE