Moskva vraj vloží miliardy do Bitcoinu

0
426
Rusko bude investovať miliardy do BTC, aby sa vysporiadalo s americkými sankciami už v budúcom mesiaci. Vyhlásenie bolo citované vo viacerých správach, hoci neboli dvakrát kontrolované alebo podložené.    Vyhlásenie pochádza od Vladislava Ginka, prednášajúceho na Ruskej prezidentskej akadémii národného hospodárstva a verejnej správy (Ranepa).    Minulý týždeň povedal austrálskemu online vydaniu Micky, že nové sankcie USA budú tlačiť Moskvu na diverzifikáciu svojich hotovostných rezerv a existujú obmedzené možnosti, ako to urobiť.    Jednou z nich je nahradiť časť 466 miliárd dolárov ušetrených centrálnou bankou Ruska kryptomenami. Trval na tom, že ruská elita je tiež nútená nesmierne investovať do Bitcoinu. Expertný ekonóm povedal:

Rusko bude investovať miliardy do BTC, aby sa vysporiadalo s americkými sankciami už v budúcom mesiaci. Vyhlásenie bolo citované vo viacerých správach, hoci neboli dvakrát kontrolované alebo podložené.

Vyhlásenie pochádza od Vladislava Ginka, prednášajúceho na Ruskej prezidentskej akadémii národného hospodárstva a verejnej správy (Ranepa).

Minulý týždeň povedal austrálskemu online vydaniu Micky, že nové sankcie USA budú tlačiť Moskvu na diverzifikáciu svojich hotovostných rezerv a existujú obmedzené možnosti, ako to urobiť.


Jednou z nich je nahradiť časť 466 miliárd dolárov ušetrených centrálnou bankou Ruska kryptomenami. Trval na tom, že ruská elita je tiež nútená nesmierne investovať do Bitcoinu. Expertný ekonóm povedal:

„Sankcie USA môžu byť zmiernené len pomocou Bitcoinu“.

   Ginko ďalej navrhol, že prvá vlna významných ruských vládnych investícií do BTC,         „v hodnote miliárd dolárov“, by mohla prísť v najbližších niekoľkých týždňoch. „Verím, že Rusko začne diverzifikovať svoje rezervy vo februári, kedy americký kongres zavedie nové sankcie,“ uviedol.

Ekonóm sa tiež podelil o názor, že ruská vláda nie je proti kryptomenám a poznamenal, že prezident Putin odkazoval na fintu, ako kľúčovú hnaciu silu ekonomiky krajiny.

Ak je toto pravda, tak by to bola dobrá správa pre Bitcoin. O tom, že Moskva zvažuje investovať do Bitcoinu.

Ak obchodujete kryptomeny a chcete sa včas dozvedieť čo práve nakúpiť alebo predať, určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignals na Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE