Môže za dnešný prepad zase Mt.Gox?

0
692
Bitcoin pád ceny

Prichádzajú frustrujúce správy z Japonska. Len deň po tom, čo FSA regulátori zamlčali burzy, duch Mt. Gox sa objavil znovu, tentoraz ako možná príčina poklesu Bitcoinu z decembra 2017. 

Správcovia bankrotu Mt.Gox súvisia s poklesmi cien Bitcoinu 

Informácie o tom , že správcovia Mt. Gox predali Bitcoin za viac ako pol miliardy dolárov, investori korelujú predaj k poklesu trhovej ceny Bitcoinu na základe inštancie od prípadu z decembra. 

Mt. Gox adresy sú dobre známe. Je možné sledovať predaj z ich adries, pretože majú vplyv na trh. V decembri 18 obchodníkov predávalo 2 000 mincí a Bitcoin klesol z 19 000 dolárov na 18 000 dolárov a potom pokračoval v poklese po každom ďalšom predaji. 


Dňa 22.12.2007 Trust presunul 6 000 mincí a trhová cena Bitcoinu klesla z 16 000 na 10 800 USD. Potom, dali správcovia trhu nejaký čas na opätovný nárast ceny a hneď na to prišiel ďalší predaj 17. januára keď bolo 8 000 mincí poslaných znovu na trh. Tento vzor sa opakoval až do konečného predaja dňa 5. februára, keď 18.000 mincí poslali cenu Bitcoinu na najnižšiu hodnotu 6000 dolárov, z ktorej sa odvtedy pomaly zotavuje. 

Aj keď predaj nemusí byť úplne zodpovedný za poklesy cien, pretože adresy sú verejné a preto sú pravdepodobne sledované aj špekulantmi. Hromadný predaj by mohol podnietiť iných, aby ho nasledovali, čím by zaplavili trh s mincami a to by spôsobilo pokles ceny. 

Hlavná vina je na pleciach prokurátora Nobuakiho Kobayashiho, ktorý vo svojej úlohe bankového správcu pre Mt. Gox likviduje kryptomeny na získanie likvidity pre splatenie pohľadávok veriteľov. 

Alistair Milne, evanjelista Bitcoinu, ako sa sám opísal, uviedol adresy a predaje na svojom účte na Twitteri.

Chcete vedieť, kto predával pred dosiahnutím dna? 18k mincí BTC z MTGox bolo poslaných  deň predtým, ako sme 6. februára dosiahli 6000 dolárov – Alistair Milne (@alistairmilne) 7. marca 2018 (Twitter) 

Mt. Gox Hack pokračuje v ovplyvňovaní trhu 

Účinky Mt. Goxu, ktorý v roku 2011 utrpel najväčší hack v histórii, stratil zhruba pol milióna Bitcoin a naďalej sa zdá , že negatívne ovplyvňuje trh. 

Mt. Gox sa rýchlo stal najväčším svetovým obchodníkom s Bitcoinom na rozvíjajúcom sa trhu. V dôsledku toho hacku, bol v roku 2014 nútený k bankrotu, ktorým zobral mnoho ľuďom ich aktíva. 

Kobayashi ešte má 1,9 miliardy dolárov v Bitcoine, ktoré musí predať a to prináša množstvo komentárov o budúcich cenových prepadoch  na sieťach ako Reddit a Twitter.   

Podľa týchto faktov to vyzerá, že sentiment na trhu je ovplyvňovaný práve Mt.Goxom. Dnes sa zase prepadol trh a pokiaľ sa objavia nové informácie, budeme vás informovať. 

 

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri  

Ak máte nejaké otázky, alebo by ste radi niečo napísali, navštívte naše fórum