MyEtherWallet [MEW]: Najobľúbenejšia služba VPN opäť napadnutá

0
535
MyEtherWallet [MEW], ktorá je jednou z najúspešnejších služieb na internete na správu kryptomien, bola opäť napadnutá. Spoločnosť uviedla, že spoločnosť Hola, široko používaná služba VPN, bola ohrozená počas piatich hodín. Počas týchto hodín bol ovplyvnený každý, kto bol aktívny cez spoločnosť Hola a šiel do služby MEW, aby sa dostal k svojej peňaženke so zapnutou VPN. Spoločnosť MEW už utrpela podobný incident vo februári 2018, kedy bola postihnutá útokom DNS, kedy došlo k odcudzeniu kryptomien používateľov vo výške 365 000 dolárov. Zatiaľ čo porušenie ovplyvnilo používateľov VPN, používatelia MEW neboli ovplyvnení, pretože samotná služba MEW nebola ohrozená. Spoločnosť naliehala na používateľov, ktorí stále majú prístup k peňaženkám, aby okamžite preniesli svoje žetóny do novej peňaženky. MyEtherWallet sa líši od štandardnej webovej peňaženky. Na rozdiel od iných peňaženiek, v ktorých používatelia vytvárajú účet a ukladajú ich Ether na svojich serveroch, MyEtherWallet umožňuje používateľom priamo vytvárať peňaženku. Peňaženka umožňuje používateľom prijímať a odosielať transakcie, ktoré vykonali na blockchaine, prostredníctvom svojho plného uzla. Spoločnosť oznámila, že útok bol pravdepodobne z ruskej IP adresy. Zatiaľ čo Hola doteraz útok nekomentovala, spoločnosť MEW uviedla, že uprednostňujú bezpečnosť používateľov MEW. Doteraz nie sú žiadne informácie o počte používateľov, ktorých sa tento útok dotkol.

MyEtherWallet [MEW], ktorá je jednou z najúspešnejších služieb na internete na správu kryptomien, bola opäť napadnutá.

 

mew hack


Spoločnosť uviedla, že spoločnosť Hola, široko používaná služba VPN, bola ohrozená počas piatich hodín. Počas týchto hodín bol ovplyvnený každý, kto bol aktívny cez spoločnosť Hola a šiel do služby MEW, aby sa dostal k svojej peňaženke so zapnutou VPN.

Spoločnosť MEW už utrpela podobný incident vo februári 2018, kedy bola postihnutá útokom DNS, kedy došlo k odcudzeniu kryptomien používateľov vo výške 365 000 dolárov.

Zatiaľ čo porušenie ovplyvnilo používateľov VPN, používatelia MEW neboli ovplyvnení, pretože samotná služba MEW nebola ohrozená. Spoločnosť naliehala na používateľov, ktorí stále majú prístup k peňaženkám, aby okamžite preniesli svoje žetóny do novej peňaženky.

myetherwallet
MyEtherWallet sa líši od štandardnej webovej peňaženky. Na rozdiel od iných peňaženiek, v ktorých používatelia vytvárajú účet a ukladajú ich Ether na svojich serveroch, MyEtherWallet umožňuje používateľom priamo vytvárať peňaženku. Peňaženka umožňuje používateľom prijímať a odosielať transakcie, ktoré vykonali na blockchaine, prostredníctvom svojho plného uzla.

Spoločnosť oznámila, že útok bol pravdepodobne z ruskej IP adresy.

Zatiaľ čo Hola doteraz útok nekomentovala, spoločnosť MEW uviedla, že uprednostňujú bezpečnosť používateľov MEW. Doteraz nie sú žiadne informácie o počte používateľov, ktorých sa tento útok dotkol.

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi ak nás budete zdielať na Twitteri. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, tak máte na výber viac možností v našej sekcii EXCHANGE