Nahradí Binance Chain Ethereum?

0
571
Binance, najväčšia kryptozmenáreň na svete, sa rozhodla vytvoriť vlastný blockchain. Uviesť do prevádzky ho má v prvých mesiacoch roku 2019.   V novom príspevku pre informačnú agentúru Medium Binance uviedla, že presunie svoju kryptomenu Binance Coin (BNB) zo siete Ethereum na svoj vlastný produkt - Binance Chain. Binance dodáva:

Binance, najväčšia kryptozmenáreň na svete, sa rozhodla vytvoriť vlastný blockchain. Uviesť do prevádzky ho má v prvých mesiacoch roku 2019.

V novom príspevku pre informačnú agentúru Medium Binance uviedla, že presunie svoju kryptomenu Binance Coin (BNB) zo siete Ethereum na svoj vlastný produkt – Binance Chain. Binance dodáva: „Detaily o migrácii zo siete ERC20 do domácej siete Binance Chain budú čoskoro odhalené.“

Binance ďalej v príspevku uisťuje, že nový blockchain ponúkne miliónom vývojárom na celom svete možnosť vytvárať tokeny.


„Binance presadzuje adopciu blockchainu a robí veľa vecí pre pokrok v priemysle. Napríklad bude v nasledujúcich mesiacoch k dispozícii náš Biance Chain, na ktorom môžu milióny projektov jednoducho vytvárať tokeny.“

 

Binance dodáva, že nový blockchain bude zároveň plne podporovať decentralizovanú zmenáreň Binance DEX, ktorá je ešte v štádiu vývoja. Binance Chain ponúkne oveľa viac, než len nástroj pre distribúciu kryptomien. V pláne je navyše vytvoriť platformu pre tvorbu „smart contract“, ktorá by mohla plne konkurovať Ethereu.

Hoci sa vývojári Etherea zhodli na hard Forku „Constantinople“, ktorý by mal v januári roku 2019 vyriešiť problém s transakciami a posunúť Ethereum bližšie k systému POS, riaditeľ Binance Changpeng Zhao verí, že kryptomeny ako je Ethereum sú jednoducho príliš pomalé. Tým sa stávajú nepoužiteľnými pre široké publikum.

Zhao dáva často najavo svoju nechuť k Ethereu. Podľa rozhovoru pre agentúru Fortune vidí Zhao budúcnosť skôr v nespočetných účtovných knihách, než v jednej veľkej platforme, ako je Ethereum.

Ak obchodujete s kryptomenami a chcete sa včas dozvedieť čo práve nakúpiť alebo predať, určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignals na Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE  Tip: Získajte 10 USD za nákup kryptomien – nakúpte aspoň za 100 USD na Coinbase cez náš referal link