Návod: Ako pridať nové tokeny do MyEtherWallet

0
3257

Pokiaľ investujete do nových ICO, určite ste sa stretli s tým, že daná minca je ERC20, ale nie je v MyEtherWallet (dalej len MEW).

Čo s tým?
Sú dve možnosti ako sa pridáva ICO ERC20 (ERC223) token do peňaženky.
Prvou z nich je, že po nákupe musíte počkať kým sa neskončí predaj a potom ho predajca pridá do MEW a vám ho v nej zobrazí.

Druhou možnosťou je, že vám predajca poskytne údaje o danom smartkontrakte a vy si ho sami pridáte hneď po zaplatení. Do pár minút vám ho MEW zvyčajne ukáže.

My si teraz ukážeme ako si sami a bez čakania pridáte vlastný token do MEW pomocou dostupných údajov.


Pokiaľ ešte nemáte vlastný MyEtherWallet účet, môže vám pomôcť náš návod.

Ukážka ako pridať token QBE, ktorý vydal ICO PodOne

Ako máte znázornené na prvom obrázku v bode číslo 1., nájdite tlačítko „ADD CUSTOM TOKEN“ (pridať vlastný token).

Po kliknutí vám ukáže tabuľku, kde budete zadávať:
2. TOKEN CONTRACT ADDRESS
– jedinečná adresa pre daný token. Všetci ju majú rovnakú a sú v nej obsiahnuté všetky operácie s ňou súvisiace (aj tá vaša)
3. TOKEN SYMBOL
-skratka (QBE, BTC, ETH, atd. …)
4. DECIMAL
-počet desatinných miest, na ktoré by sa mal token vedieť deliť (v našom prípade 18 no inde môže byť aj nula a teda poslať môžte len celý kus)Každé ICO má dokument s informáciami ako si pridať ich token.
Navštívte v tomto prípade https://podone.io/ , alebo teda stránku vášho tokenu,
nájdite „JOIN TOKEN SALE NOW“,
odsúhlaste pravidlá užívania
a spomínaný dokument nájdete tu:

Je to manuál od A po Z ako kúpiť ICO, ale nás budú zaujímať iba tri vyššie uvedené údaje (SYMBOL, DECIMAL a TOKEN CONTRACT ADDRESS), ktoré nájdeme na ďalšom obrázku. Tento obrázok je z ich oficiálneho návodu, takže všetky údaje sú autentické. Napriek tomu, si vždy aktuálne info overte na ich webstránke. Čert nikdy nespí.

Keď vyplníte všetky políčka v tabuľke (krok 2.,3. a 4.), skontrolujte IDENTIFIKÁTOR ADRESY (krok č. 5). Pokiaľ by sa vám nesfarbil, ubezpečte sa, že nemáte pred adresou skopírované aj nejaké iné znaky, prípadne medzeru.

Stlačte SAVE“ (krok č. 6).

Záver

Pokiaľ je všetko v poriadku a uvedený token spolupracuje s vašou peňaženkou, tak už je v zozname medzi ostatnými. Pokiaľ by ste klikli na to mínus v krúžku vedľa tokenu, vymažete ho zo zoznamu. Netreba sa však báť, nevymažete ho úplne, len sa prestane zobrazovať v MEW.  Stačí znovu vykonať ten istý postup a opäť budete vidieť koľko mincí toho tokenu máte v blockchaine na vašej adrese.

Dúfam že je tento návod pre vás nápomocný a pokiaľ by ste mali nejaké ďalšie otázky, tak ich môžete klásť na našom fóre, radi vám pomôžeme.