Nitro – NOX

0
1676
nitro, nox, kryptomena nox, nove kryptomeny, altcoiny, token, videohry, zabavny priemysel, co je nitro, blockchain

Nitro sa zameriava na tokenizáciu videohier pomocou globálnej platformy založenej na blockchaine.

Čo je Nitro?

Nitro, nachádzajúci sa na internetovej stránke Nitro.live, je platformou založenou na blockchaine, ktorá je zameraná na globálny priemysel videohier. Nitro sa usiluje o demokratizáciu a prevrat v odvetví videohier prostredníctvom kryptomeny NOX. Táto mena bude použiteľná na integrovanom online trhu s názvom Nitro Marketplace.
Jednou z jedinečných vecí týkajúcich sa spoločnosti Nitro je to, že token spoločnosti NOX je prvou kryptomenou vo svete podporovanou spoločnosťou kótovanou na burze. Táto spoločnosť sa vola iCandy Interactive Ltd (ASX: ICI).

Aké problémy má Nitro vyriešiť? 

Nitro whitepaper identifikuje niekoľko hlavných problémov s dnešným odvetvím videohier. Problém je, že nie je jednoduchý spôsob, ako sa zapojiť a profitovať z hospodárstva videohier. Existuje príliš veľa prekážok pre vstup a tieto prekážky sú nákladné na prekonanie. Niektoré špecificky identifikované problémy, ktoré Nitro obsahuje, zahŕňajú:


Obmedzený počet spoločností

Iba niekoľko spoločností zo sveta videohier sa verejne obchoduje.

Prevažne súkromné ​​spoločnosti

Mnohé sľubné spoločnosti v rannom štádiu vývoja videohier nemajú zdroje na to, aby sa mohli kvalifikovať na verejne obchodované kapitálové trhy.

Riziko koncentrácie

Typická spoločnosť s videohrami sa zameriava na konkrétny žáner. To predstavuje dodatočné riziko pre investorov, ktorí hľadajú diverzifikáciu.

Problém likvidity

Dokonca aj keď investori môžu investovať do spoločnosti, ich aktíva sú nelikvidné, pretože tieto spoločnosti sú väčšinou súkromné. Finančné prostriedky investorov sú uzatvorené na viacročné obdobie.

Výber a diverzifikácia

Diverzifikácia je dôležitá pre investorov, ale je ťažké diverzifikovať v celom odvetví hier. Ako vysvetľuje Nitro whitepaper, „nie je ľahké vybrať a nakonfigurovať diverzifikované portfólio investícií v hernom priemysle.“

Geografické obmedzenie

Nie je ľahké investovať cezhranične do verejných alebo súkromných spoločností videohier.

Celkovo to vedie k zásadnému problému v hernom priemysle: je ťažké získať finančné prostriedky pre sľubné herné spoločnosti. Aj keď títo vývojári majú dobrú koncepciu, silný tím a silný obchodný model, existuje príliš veľa bariér, ktoré ich blokujú pre vstup na trhu. Existuje celkový problém s prístupom k financovaniu z herného priemyslu.

Ako funguje Nitro?

Nitro je online platforma založená na blockchaine. Platforma využíva Nitro token (NOX) na financovanie vývoja videohier. Cieľom je demokratizovať hospodárstvo odvetvia videohier a spojiť všetky zainteresované strany do integrovanej platformy a komunity.

Videoherný priemysel je na vzostupe. Nitro whitepaper uvádza, že videohry sú 9 krát hodnotnejšie ako Hollywood a takmer trikrát viac ako celý filmový priemysel. Je to celosvetový priemysel v hodnote 100 miliárd USD ročne. Je však ťažké sa podieľať na hospodárstve videohier. Je ťažké, aby hráči a vývojári profitovali z tejto ekonomiky. Nitro plánuje vyriešiť tento problém demokratizáciou priemyslu pomocou blockchainu.

Nitro vidí príležitosť na vyriešenie vyššie uvedených problémov s využitím blockchainovej technológie.

Tu sú základné funkcie platformy:

Sekcia „Zúčastniť sa“ zahŕňa hlasovanie a financovanie nových projektov vývoja hier. Budú vybrané hry a potom držitelia tokenov budú hlasovať o tom, ktorá hra bude financovaná.

Tím bude dohliadať na hry od Promising Game Studios (PGS) a nové hry, ktoré budú financované spoločnosťou Nitro.
Nitro umožňuje laikovi, aby sa ľahko zapojil do odvetvia videohier nákupom NOX
NOX je klubová karta, ktorá poskytuje držiteľom privilegované postavenie a právo hlasovať o hrách, ktoré majú byť financované
NOX umožňuje zľavu pri nákupe NOD, sub-tokenu, ktorý sa používa ako forma platidla v hrách.
NOX umožňuje držiteľom získať bonusy za činnosti vykonávané v rámci siete.

Hodnota siete spočíva v počte nodov v sieti. Trh Nitro prináša na jedno miesto všetky zainteresované strany v odvetví.

Spoločnosť Nitro Marketplace spojuje hráčov, herné štúdiá a ostatné zainteresované strany, aby uľahčila efektívnu komunikáciu a transakcie medzi všetkými stranami.
Hráči môžu objavovať a hrať nové hry a zároveň dostávať odmeny priamo od organizátorov. NOX je možné vymeniť za sub-token NOD, ktorý je podložený USD a ktorý sa môže použiť v hre na výmenu za virtuálny tovar.

Prostriedky zozbierané platformou Nitro budú investované do budúceho vývoja hier. Nitro získava percento príjmov z hier vyvinutých prostredníctvom platformy a tento príjem sa používa na pokračovanie financovania v spoločnosti Nitro.

Podľa ich stránky majú od prvého dňa spustenia 347 miliónov aktívnych užívateľov. Nox sa momentálne predáva len na burze COSS.io, čiže jeho cena by mala rásť už len tým, že sa v budúcnosti dostane na nové burzy. Predaj začal pred pár dňami a celkový počet mincí je 120 000 000.

Toto nie je finančná rada!

Ak sa vám páčia naše stránky, dajte nám like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri 

Ak máte nejaké otázky, alebo by ste radi niečo napísali, navštívte naše fórum