Novogratz chce kryptomenovú banku

0
410

Bloomberg zverejnil správu, že Mike Novogratz, ktorý nedávno zrušil plány na hedžový fond s kryptomenami, otvára obchodnú banku pre kryptomeny a podnikanie založené na blockchain technológii.

Novogratz, bývalý makro manažér, vydal plán na získanie 200 miliónov dolárov a zalistovanie akcií jeho spoločnosti Galaxy Digital LP na kanadskej TSX Venture Exchange burze. Banka bude pôsobiť v štyroch oblastiach: obchodovanie, hlavné investície, správa aktív a poradenská činnosť.

Novogratz minulý rok opísal prudký nárast Bitcoinu, Etheru, Ripplu a ďalších kryptomien ako „najväčšiu bublinu nášho života“. Tiež povedal, že blockchain technológia zmení od základov finančný ekosystém.


Novogratzove plány

Spoločnosť Galaxy chce najprv kúpiť spoločnosť First Coin Capital Corp., kanadský startup, potom sa spoja s kanadskou spoločnosťou Bradmer Pharmaceuticals Inc. prostredníctvom spätného prevzatia a použije ju budúci mesiac na navýšenie kapitálových rezerv vo výške 250 miliónov USD.

Galaxy dúfa, že transakcie budú dokončené do konca prvého štvrťroka, kedy sa začnú obchodovať s akciami. Neexistuje formálne podanie účtovnej závierky s regulátormi cenných papierov, ako je to pre počiatočnú verejnú ponuku.

Skúsený veterán

Novogratz (53), strávil viac ako desať rokov v Goldman Sachs Group. Nakoniec sa stal riaditeľom v spoločnosti Fortress Investment Group LLC a spravoval fond Fortress Macro až do likvidácie v roku 2015.

Podľa nemenovaného zdroja, Novogratz predpokladá, že Galaxy je niečo ako Crypto Goldman Sachs. Zdroj uviedol, že Novogratz vkladá väčšinu svojich krypto investícií do Galaxy – asi 400 miliónov dolárov v Bitcoine, Ethere a taktiež aj jeho počiatočné investície v začínajúcich podnikoch vrátane Xapo, Bitstamp a Ripple Labs.

Novogratz sa rozhodol zrušiť svoj kryptohedžovy fond, pretože bol znepokojený nákupom Bitcoinu alebo Éteru pre klientov a súčasne predajom kryptomien na svojom osobnom účte. Výmenou tých istých investícií za imanie v obchodnej banke sa vyhýba konfliktu.

Galaxy oznámil, že kúpil First Coin Capital Corp a jej spätné prevzatie spoločnosti Bradmer podlieha schváleniu akcionárov.

Novogratz bude predsedom a výkonným riaditeľom spoločnosti. Tím manažmentu Galaxy bude zahŕňať Richarda Tavosoa, ktorý je bývalým šéfom globálnej arbitráže v RBC Capital Markets; Christophera Ferraroa, ktorý predtým spolupracoval s HPS Investment Partners a BlackRock Kelso Capital Advisors a Davida Namdara, ktorý predtým spolupracoval s Millennium Partners a UBS AG.

Ak sa vám páčia naše stránky, dajte nám like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri

 

Ak by ste nás chceli podporiť v tom čo robíme, budeme radi ?

BTC: 1PK9irpvq5NaDW72C8tr3ByDuRrTBbV2xH

LTC: LRZvftn3kMn87QN3SqbXXiu6shkXHC55Ex