Odvážne predpovede ceny BTC – 100 USD alebo milión?

0
714
Žiadna debata nie je ako tá o Bitcoine. Jeden roh okupujú zaprisahaní fanatici, ktorí sa dušujú, že BTC bude raz rezervnou menou a digitálnym zlatom. V druhom rohu sú naopak tradicionalisti, ktorí kydajú hnoj na predstavu, že by technológia ako je táto mohla niekedy predstavovať hrozbu pre súčasný finančný systém. Predpovede ceny Bitcoinu V súčasnosti sa cena Bitcoinu pohybuje okolo úrovne 6.400 $ a je stabilná už tak dlho, že ho niektorí ľudia zo žartu nazývajú stablecoinom. Tu je niekoľko viac či menej odvážnych predpovedí ceny tejto digitálnej meny v rôznych časových horizontoch. Každý určite pozná bratov Tylera a Camerona Winklevossovcov, ktorí sa do podvedomia verejnosti zapísali hlavne svojím sporom o autorstve Facebooku, kedy od Marka Zuckerberga vysúdil odškodné vo výške 65 miliónov dolárov. Za tie si bratia nakúpili, okrem iného, ​​hromadu Bitcoinov a od tej doby hlásajú, že je Bitcoin novým digitálnym zlatom. Vo februári tohto roka, keď sa cena začala prepadať, predpovedali, že by sa mohla raz dostať až na 320.000 $. John McAfee stavil na svoj úd V rovnakom rohu ringu, ako sú Winklevossovci, bojujú aj známy moderátor stanice CNBC Jim Cramer a guru internetovej bezpečnosti John McAfee. Obaja tvrdia, že sa cena jedného dňa dostane až na jeden milión dolárov. McAfeeho vyhlásenie je ale predsa len trochu znepokojujúcejšie, pretože sa s ním spája nemalé riziko, ak sa cena BTC nedostane na túto úroveň do konca roka 2020. Potom totiž bude musieť zjesť svoju

Žiadna debata nie je ako tá o Bitcoine. Jeden roh okupujú zaprisahaní fanatici, ktorí sa dušujú, že BTC bude raz rezervnou menou a digitálnym zlatom. V druhom rohu sú naopak tradicionalisti, ktorí kydajú hnoj na predstavu, že by technológia ako je táto mohla niekedy predstavovať hrozbu pre súčasný finančný systém.

 

Predpovede ceny Bitcoinu

V súčasnosti sa cena Bitcoinu pohybuje okolo úrovne 6.400 $ a je stabilná už tak dlho, že ho niektorí ľudia zo žartu nazývajú stablecoinom. Tu je niekoľko viac či menej odvážnych predpovedí ceny tejto digitálnej meny v rôznych časových horizontoch.


Každý určite pozná bratov Tylera a Camerona Winklevossovcov, ktorí sa do podvedomia verejnosti zapísali hlavne svojím sporom o autorstve Facebooku, kedy od Marka Zuckerberga vysúdil odškodné vo výške 65 miliónov dolárov. Za tie si bratia nakúpili, okrem iného, ​​hromadu Bitcoinov a od tej doby hlásajú, že je Bitcoin novým digitálnym zlatom. Vo februári tohto roka, keď sa cena začala prepadať, predpovedali, že by sa mohla raz dostať až na 320.000 $.

John McAfee stavil na svoj úd

V rovnakom rohu ringu, ako sú Winklevossovci, bojujú aj známy moderátor stanice CNBC Jim Cramer a guru internetovej bezpečnosti John McAfee. Obaja tvrdia, že sa cena jedného dňa dostane až na jeden milión dolárov. McAfeeho vyhlásenie je ale predsa len trochu znepokojujúcejšie, pretože sa s ním spája nemalé riziko, ak sa cena BTC nedostane na túto úroveň do konca roka 2020. Potom totiž bude musieť zjesť svoju „mužskú pýchu“. Dodajme, že táto stávka pôvodne znela na cenu pol milióna dolárov, ale McAfee ju neskôr zdvojnásobil!

Ďalším bitcoinovým optimistom je bezpochyby hlavný analytik spoločnosti Fundstrat Global Advisors Tommy Lee, ktorý si myslí, že cena bude atakovať hranicu 25.000 $ už koncom tohto roka a 125.000 $ do konca roka 2022. Ďalším je Tim Draper z Draper Associates, kalifornského fondu rizikového kapitálu, ktorý kedysi kúpil všetky BTC, ktoré boli zabavené na neslávne známom internetovom trhovisku Silk Road. Draper si myslí, že do konca roka 2022 bude Bitcoin na hodnote 250.000 $.

Niektorí zase vidia Bitcoin na 100 USD

V druhom rohu nášho pomyselného ringu sú nemenej slávne mená. Jedným z nich je Joseph Stiglitz, laureát „Nobelovej ceny za ekonómiu“ z roku 2001 a druhým ekonóm a šachový veľmajster Kenneth Rogoff. Obaja ohovárajú Bitcoin kadiaľ chodí. Obaja sa nechali počuť, že do konca roka 2028 bude mať Bitcoin hodnotu sto dolárov. Stiglitz si to podľa rozhovoru pre Financial Times z tohtoročného júla myslí preto, že dôjde k nadmernej regulácii, ktorá ho udusí. A to najmä kvôli obavám z prania špinavých peňazí.

Avšak po divokom konci roka 2017 a začiatku roka 2018 sa cena BTC pohybuje celkom stabilne medzi šiestimi a ôsmimi tisíckami dolárov. Volatilita jeho ceny je na historických minimách, a teda nie je nemožné, že sa nenaplní ani jedna z týchto predpovedí. Jedno je však takmer isté: cena sa skutočne bude zrejme v najbližších rokoch pohybovať medzi stovkou a jedným miliónom dolárov.

 

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi, keď nás budete zdielať na  Twitteri. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, tak máte na výber z viac možností v našej sekcii EXCHANGE