OKEX vráti vklady z futures po nezvyčajnom skoku ceny

0
888
Kryptoobchodná platforma OKEx z Hongkongu vráti investorom termínované transakcie po tom, čo dočasne zastavila obchodovanie s futures po tom, čo nazvala
OKEX

Kryptoobchodná platforma OKEx z Hongkongu vráti investorom termínované transakcie po tom, čo dočasne zastavila obchodovanie s futures po tom, čo nazvala „nepravidelným“ výpredajom. 

 

OKEx, ktorý prevádzkuje burzu OKCoin povedal, že pozastavenie sa uskutočnilo po masívnom výpredaji BTC, ktorý sa uskutočnil od 5:00 do 6:30 poobede hongkongského  času (HKT), keď sa cena štvrťročných termínových obchodov prepadla v porovnaní s hodnotou podkladového aktíva. 


Zrušenie vráti transakcie späť na 04:47 poobede HKT a má sa podľa vyhlásenia uskutočniť dnes o 3:30 pm HKT.  

Tím platformy vo svojom vyhlásení uviedol:

„OKEx vždy dbá o záujem zákazníkov a snažíme sa poskytovať najlepšie produkty a technológie na ich ochranu. Odborné transakcie boli kvôli incidentu pozastavené na niekoľko hodín. Prosím, akceptujte naše úprimné ospravedlnenie za spôsobené nepríjemnosti“  

 

Oznámenie prišlo v dôsledku širokej kritiky používateľov, ktorí sa sťažovali, že systém  OKExu nemôže zabrániť tomu, čo mnohí považovali za úmyselne plánované aktivity. Niektorí investori išli tak ďaleko, že tvrdili, že OKEx bol sám zapojený do údajnej manipulácie. Platforma  na tieto pripomienky neodpovedala.   

Zábery obrazovky zdieľanej na Twitteri naznačili, že v priebehu tohto obdobia cena  futures na OKEx prvýkrát započala pokles okolo 5:00 HKT na takmer 5200 dolárov, čo bolo nasledované rýchlym spätným nárastom na približne 6000 dolárov, len aby sa potom prepadla ešte nižšie na 4755 dolárov. Avšak v rovnakom období sa cena Bitcoinu v značnej miere pohybovala okolo 7 000 USD, čo naznačuje 20-percentný rozdiel medzi cenami. 

Cena Bitcoinu klesla na päťdesiatdňové dno dnes ráno, keď klesla pod 7000 USD   

 

Zdroj: coindesk.com

Ak nechcete zmeškať žiadnu dôležitú informáciu, kliknite na červený zvonček dole na stránke a už vám nič neunikne. Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri.