Peniaze padali z „neba“

0
642
Koľkokrát sa vám za život stane, že na vás z neba začnú padať skutočné  bankovky miesto dažďových kvapiek? Väčšina z nás také šťastie najskôr nikdy mať nebude.   Ovšem obyvatelia chudobnej hongkonskej štvrti Fuk Wa sa v nedeľu naozaj dočkali. Údajný bitcoinový milionár Wong Ching Kit vyhadzoval z okna vežiaku stodolárové bankovky medzi okoloidúcich na ulici.   Hongkonská polícia následne zatkla tohto 24-ročného milionára a obvinila ho z

Koľkokrát sa vám za život stane, že na vás z neba začnú padať skutočné  bankovky miesto dažďových kvapiek? Väčšina z nás také šťastie najskôr nikdy mať nebude.

Ovšem obyvatelia chudobnej hongkonskej štvrti Fuk Wa sa v nedeľu naozaj dočkali. Údajný bitcoinový milionár Wong Ching Kit vyhadzoval z okna vežiaku stodolárové bankovky medzi okoloidúcich na ulici.

Hongkonská polícia následne zatkla tohto 24-ročného milionára a obvinila ho z „výtržníctva na verejnom priestranstve.“ Dôvodom bolo pochopiteľné šialenstvo a chaos, ktorý následne vo štvrti Fuk Wa vznikol, zatiaľ čo z neba pristávali ďalšie peniaze.


Bitcoinový investor alebo podvodník?

Kto však je v skutočnosti tento mladý milionár? Na túto otázku odpovedal Leonhard Wees, prezident Bitcoinovej asociácie v Hong Kongu. Nejedná sa o kryptomenového zbohatlíka, ale o človeka, ktorý sa podieľal na rade podvodných Ponzi schém v tomto regióne.

 „Nie je to žiadny bitcoinový milionár. Organizuje pyramídové projekty, ktoré sú tu neslávne známe. Mrzí ma, akej pozornosti sa mu touto cestou dostalo.“

 V poslednej dobe sa Wong podieľal napríklad na propagácii najnovšieho počítača, ktorý bol vyrobený predovšetkým pre ťaženie kryptomien. Jeho cena bola 3 000 $, čo je suma, ktorá prevyšuje všetky ostatné položky, určené na ťažbu kryptomien.

Peniaze, ku ktorým tento mladík prišiel, pochádzajú z veľkej časti z organizovania podvodných projektov a nie z úspešných investícií do Bitcoinu a ďalších kryptomien, ako si mnohí mysleli.

Ťažko sa môže odhadnúť aj celková suma, ktorú z najvyššieho poschodia vežiaku vyhodil medzi obyvateľov Hong Kongu. Pôvodný odhad síce predstavoval 12 miliónov dolárov, avšak objavili sa aj správy, ktoré uvádzali, že išlo o sumu okolo 300 000 dolárov.

 

Ak obchodujete s kryptomenami a chcete sa včas dozvedieť čo práve nakúpiť alebo predať, určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignals na Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE  Tip: Získajte 10 USD za nákup kryptomien – nakúpte aspoň za 100 USD na Coinbase cez náš referal link