Petro Gold: Venezuela pokračuje v rozpredávaní majetku

0
770
Petro venezuela

Venezuelský vodca Nicolás Maduro nedávno oznámil, že v priebehu  týždňa krajina zaháji novú krtpromenu – Petro Gold. Podľa informácií miestneho spravodajského zdroja Telesur, bude kryptomena podporovaná drahými kovmi. Madurovo oznámenie sa uskutočnilo v stredu (21. februára), jeden deň po tom, čo Venezuela spustila svoju kryptomenu podporovanú ropou – Petro. 

Petro (PTR) bolo oznámené v decembri, ako spôsob, akým by krajina mohla obísť sankcie a bojovať proti „hospodárskej vojne“ so Spojenými štátmi. Predpredaj mince Petro v súčasnosti prebieha a podľa Madura je už započítaných 735 miliónov dolárov, hoci tento údaj nepodporil žiadnym dôkazom. 

Krátko po vyhlásení Petra, bol predaj kryptomeny kritizovaný Venezuelským opozičným kongresom   ako „nezákonný a protiústavný“ nástroj na požičanie ropných rezerv krajiny. USA varovali, že občania, ktorí si kúpili kryptomenu Petro, by mohli porušovať sankcie, zatiaľ čo investori vyjadrili obavy nad solventnosťou a transparentnosťou Venezuely. 


Napriek tomu v televíznom prejave Maduro odhalil, že Petro Gold je na ceste: 

„Budúci týždeň naštartujeme predaj zlata, ktoré je ešte silnejšie ako ropa a posilní tak Petro.“ 

  

Nie je jasné, či venezuelský vodca poukazuje na zlaté rezervy v centrálnej banke alebo na ložisko nerastných surovín. Ďalšie podrobnosti o kryptomene ešte neboli odhalené. Podľa spoločnosti Telesur, investori z Brazílie, Dánska, Hondurasu, Poľska, Nórska a Blízkeho východu vyjadrili záujem o Petro, či už ako spôsob platby, alebo investovania. 

Spustenie Petro bolo mätúce, keďže niektorí používatelia údajne čelili chybám v jazyku JavaScript pri pokuse o zakúpenie kryptomeny. Iní nemohli dostať svoje objednávky na decentralizovanú burzu EtherDelta. Navyše nie je zrejmé, ktorý Blockchin token používa, pretože rôzne dokumenty naznačujú, že to je buď NEM alebo Ethereum. 

Krypto-investori sa snažia zistiť, čo bude robiť nová kryptomena, Petro Gold. V rozhovore pre agentúru Reuters zakladateľ kryptoasetovej investičnej spoločnosti Redwood City Ventures Sean Walsh odhalil, že je ťažké dosiahnuť záver bez akýchkoľvek podrobností, ale dodal, že nemá záujem o tokeny podporované hmotným majetkom. Povedal: 

„Namiesto toho, aby som si kúpil kryptomenu so zlatom, rád by som si kúpil zlato. Zlato je fyzická vec, ktorú chcete mať vo svojich rukách, pretože to je jeho zmysel.“ 

Venezuela v súčasnosti čelí jednej z najhlbších recesií, akú kedy videli. Občania sú nútení používať kryptomeny na to aby prežili, pretože fiatová mena krajiny sa ponorila do vysokej inflácie. 

 

Zdroj: www.ccn.com

Ak sa vám páčia naše stránky, a radi by ste nás podporili, zdielajte nás prosím na Facebooku a na Twitteri 

Ak máte nejaké otázky, alebo by ste radi niečo napísali, môžete prispieť na  naše fórum. Ak nechcete zmeškať žiadnu správu, kliknite na zvonček vpravo dole na stránke.