Plusy a mínusy investovania do kryptomien

0
845
Plusy a mínusy investovania do kryptomien
Investovanie do kryptomien

Jednou z najväčších výhod kryptomien ako investičnej príležitosti bola jeho otvorenosť a podceňovanie. Ktokoľvek, kto má prístup na internet, si môže kúpiť kryptomeny a vo väčšine prípadov môže vidieť ich nárast exponenciálne.

 

Investovanie tak ako nikdy predtým , porušilo niekoľko tradičných noriem, ale napriek tomuto výraznému pokroku v exkluzivite stále existujú obrovské problémy okolo tohto nového a rastúceho investičného trhu.

Obávané regulácie

Slovo regulácie vytvárajú polarizačné nálady vo svete s kryptomenami . Niektorí to považujú za nevyhnutné pre prežitie a vychytávanie chýb kryptomien, zatiaľ čo iní to vnímajú ako protiklad toho, čo predstavuje revolúcia v podobe kryptomien.


Snaha o ovládnutie decentralizácie štátnymi orgánmi, samozrejme spôsobuje výsmech zainteresovaným osobám, ale môže priniesť zákonnú ochranu kryptomien.

V súčasnosti je regulačný aparát krok pozadu čo ale znamená, že investori majú veľmi malú ochranu. Ak sa ich investícia stane obetou podvodu, čo sa môže stať, pretože ľudia si začínajú brat pôžičky s vidinou rýchleho zbohatnutia, kvôli obrovskému boomu okolo kryptomien.

Často sa však hovorí, že tieto investície sú trochu ako hazardné hry, a to nielen kvôli volatilným cenovým výkyvom, ale aj preto, že kryptosvet je ako novodobý divoký západ kde človek môže prísť o všetko.

Hackeri a obchodne platformy

Keďže obchodné platformy sú miesto, kde je sústredené veľké množstvo kryptomien, stávajú sa terčom útokov zlodejov.
Veľa ľudí v minulosti stratilo peniaze, kvôli útokom hackerov.

Mt. Gox stále pôsobí ako dobrý príklad pokiaľ ide o nebezpečenstvo investovania do kryptomenien, kde ľudia prišli pri útoku hackerov o všetky peniaze.

Druhá strana mince

Samozrejme, že investičný priestor nie je už ten istý „divoký západ“, ako pred piatimi až siedmimi rokmi, a v skutočnosti sa zlepšuje jeho bezpečnosť, pretože ľudia sa vzdelávajú viac, predtým ako vstúpia do kryptosveta.

Existuje niekoľko druhov investorov, sú takí, ktori si myslia, že prišli neskoro [FOMO], nakúpia vysoko a väčšinou predávajú s kompromisom medzi stratou a ziskom. Potom sú takí, ktorí si haldajú informácie a učia sa a tí väčšinou majú dlhodobé investície z vysokou profitabilitou.
Treťou skupinou sú skeptici [neveriaci], ktorým pomohli firmy ako CBOE alebo CME tým že do svojho portfólia zaradili Bitcoin futures kontrakty a teraz môžu investovať s menším rizikom.

Záver

Regulácia trhu s kryptomenami je dôležitá,  pretože vytvára bezpečné miesto a to je dôležité pre úspech v tejto takzvanej digitálnej menovej revolúcii.

Wall Street a jej neprispôsobivý investičný profil, plný záväzkov, už nezodpovedá globálnemu trendu. Ekosystém kryptomien je naopak adaptabilný a otvorený.

 

Ak sa vám páčia naše stránky, dajte nám like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri