[PODVOD] ICO uviedlo herca Ryana Goslinga ako vývojára Blockchainu

0
1344
miroskii ico
Miroskii fake ICO

ICO spoločnosti s názvom Miroskii, vymenovalo za člena developerského tímu Ryana  Goslinga. Čínska ponuka mincí (ICO) dáva investorom možnosť „pripojiť sa ku Crypto Revolution“, ale existuje niekoľko červených vlajok, ohľadom jeho legitimity. Hlavnou z nich je ich rozhodnutie, zahrnúť do svojej internetovej stránky fotku hollywoodskeho herca. 

 

Miroskii vyzerá byť najnovším prírastkom v rastúcom zozname ICO podvodov 

Na webovej stránke spoločnosti Miroskii, v časti s členmi tímu projektu, sa nachádza fotka Ryana Goslinga, hviezdy The Notebook, Drive a La La Land. Meno priložené k fotografii je „Kevin Belanger“. Je uvedený ako skúsený grafický dizajnér s jasným zameraním. 


Twitter užívateľ @CryptoShillNye, poukázal na neobvyklú podobnosť umelca Miroskii a  A-list celebrity

Miroskii sa prezentuje ako kryptomenová minca, zameraná na revolúciu vo finančnom sektore. Tvrdí, že na svojej internetovej stránke vytvorili „vysoko bezpečnú, šifrovanú,  decentralizovanú technológiu blockchainu“. Ďalej uvádzajú, že zjednotili odborníkov z niekoľkých krajín, kde je neuveriteľne populárne krypto: Čína, Hongkong, Singapur a Japonsko. 

Ako bolo spomenuté, existuje niekoľko ďalších dôvodov na znepokojenie sa nad legitímnosťou ICO Miroskii. CNet zdôraznil, že väčšina  členov tímu sa zdajú byť falošní. Perry Henderson, predpokladaný výkonný riaditeľ rôznych online spoločností sa ukázal, ako realitný maklér v štáte Texas, Joel Hermann, zakladateľ spoločnosti Mysterium Network je v skutočnosti právnikom z New Yorku a Craig Gulledge je vlastne Peter Roper, obchodný poradca z firmy The Family Business Man. 

Miroskii tiež tvrdí, že získal viac ako 830 000 dolárov od súkromných investorov. Toto je zaujímavé aj napriek tomu, že majú spolu iba 7 používateľov na popredných platformách sociálnych médií, ako sú Facebook, Twitter a Instagram. 

Zatiaľ čo sa prípad Miroskii javí ako najpresvedčivejší (a zábavný) príklad podvodného ICO, ukazuje, aké jednoduché je vytvoriť takéto nástroje na krádež peňazí od ľudí. Takéto šírenie podvodných spoločností spojené s revolučnou metódou financovania viedlo k požiadavkám, na väčšiu reguláciu a ochranu investorov v kryptosvete. 

 

Zdroj: newsbtc.com

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri  

Ak máte nejaké otázky, alebo by ste radi niečo napísali, navštívte naše fórum