Pokrytec Soros investuje do kryptomien

0
1071
George Soros vo februári nazval kryptomeny bublinou. Teraz jeho rodinná kancelária v hodnote 26 miliárd dolárov plánuje obchodovať s digitálnymi aktívami.  Adam Fisher, ktorý dohliada na makro investovanie v spoločnosti Soros Fund Management v New Yorku, získal v priebehu posledných pár mesiacov interný súhlas pre obchodovanie s virtuálnymi menami.  Soros na svetovom ekonomickom fóre v Davose povedal, že digitálne mince nemôžu fungovať ako skutočné meny z dôvodu ich volatility.  Soros 25.januára:

George Soros vo februári nazval kryptomeny bublinou. Teraz jeho rodinná kancelária v hodnote 26 miliárd dolárov plánuje obchodovať s digitálnymi aktívami. 

Adam Fisher, ktorý dohliada na makro investovanie v spoločnosti Soros Fund Management v New Yorku, získal v priebehu posledných pár mesiacov interný súhlas pre obchodovanie s virtuálnymi menami. 

Soros na svetovom ekonomickom fóre v Davose povedal, že digitálne mince nemôžu fungovať ako skutočné meny z dôvodu ich volatility.


Soros 25.januára:

„Pokiaľ sú teraz diktatúry na vzostupe, čaká ich vďaka BTC iný koniec, pretože vládcovia v týchto krajinách sa obrátia na Bitcoin, aby si postavili záchranné hniezda v zahraničí.“ 

 

Od jeho pripomienok, Bitcoin klesol o 41 percent. Nárast kryptomien za posledných šesť mesiacov prinútil niektorých investorov pochybovať o ich skutočnej hodnote . Bývalý manažér hedžových fondov Mike Novogratz odložil plány na spustenie kryptografického fondu v decembri a posunul svoje úsilie pre vytvorenie obchodnej banky, zameranej na kryptoaktíva a podnikanie založené na súvisiacich technológiách. 

Ostatní makro manažéri sa obrátili na digitálne mince, pretože zisk v ich hedžových fondoch sa zmenšil. John Burbank, ktorý minulý rok ukončil svoj hlavný fond, plánuje získať 150 miliónov dolárov pre dva fondy, ktoré bude investovať do digitálnych mien. Jeho Pasport Capital začal v januári zháňať finančné prostriedky a väčšinou od rodinných firiem a bohatých investorov. 

Soros už nepriamo vsádza na kryptomeny. Spoločnosť získala podiel vo firme Overstock.com vo štvrtom štvrťroku 2017, čím sa stala tretím najväčším akcionárom spoločnosti. V auguste 2017 sa stala prvým veľkým maloobchodným predajcom, ktorý prijal digitálne meny. Spoločnosť tiež plánovala spustiť burzu s kryptomenami, ako aj ponúkať digitálne mince, ktoré by sa mohli obchodovať na platforme. 

V marci spoločnosť Overstock.com zverejnila, že Komisia pre cenné papiere a burzu skúma navrhované ICO.  V dôsledku zverejnenia info o ICO, klesli akcie Overstocku približne o 40 percent. Investori do digitálnych aktív tiež čelia rastúcej možnosti vládnej intervencie. Centrálne banky v celosvetovom meradle skúmajú prínosy a riziká kryptomien. 

 

Zdroj: bloomberg.com

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri. Ak si chcete jednoducho kúpiť – predať Bitcoin alebo inú kryptomenu, kliknite sem