Popredná americká banka PNC bude využívať technológiu spoločnosti Ripple pre medzinárodné platby

0
792
PNC, ktorá patrí medzi top desiatku bánk v Spojených štátoch, bude využívať RippleNet pre spracovanie medzinárodných platieb svojich klientov. Spoločnosť Ripple to oznámila 19. septembra. Podľa informácií agentúry Reuters sa konkrétne jedná o to, že jedna z organizačných zložiek banky PNC bude využívať blockchainové riešenie xCurrent firmy Ripple pre urýchlenie zámorských transakcií svojich amerických obchodných klientov. Spoločnosť Ripple zdôrazňuje, že jej riešenie xCurrent umožní týmto klientom banky obdržať platby za faktúry okamžite. A to vraj zmení ich prístup k riadeniu ako bankových účtov, tak prevádzkového kapitálu. Senior viceprezident pre riadenie produktov spoločnosti Ripple, Asheesh Birla, si myslí, že používanie xCurrent v bankovníctve je prvým krokom k prijatiu tiež ostatných produktov firmy, ako je napríklad riešenie xRapid, ktoré by malo byť spustené v blízkej dobe. Banka PNC sa tak pridala k rade ďalších nadnárodných finančných inštitúcií, ktoré už s Ripple spolupracujú. Patrí medzi ne napríklad American Express, konzorcium japonských bánk alebo španielska banka Santander. Americká PNC (PNC Financial Services Group Inc) má osem miliónov klientov a retailové pobočky v devätnástich štátoch. Na zozname Bankrate patrí medzi desať najväčších bánk v USA. k sa vám páčia naše stránky, budeme radi ak nás budete zdielať na Twitteri. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, tak máte na výber viac možností v sekcii EXCHANGE

PNC, ktorá patrí medzi top desiatku bánk v Spojených štátoch, bude využívať RippleNet pre spracovanie medzinárodných platieb svojich klientov. Spoločnosť Ripple to oznámila 19. septembra.

Podľa informácií agentúry Reuters sa konkrétne jedná o to, že jedna z organizačných zložiek banky PNC bude využívať blockchainové riešenie xCurrent firmy Ripple pre urýchlenie zámorských transakcií svojich amerických obchodných klientov.

Spoločnosť Ripple zdôrazňuje, že jej riešenie xCurrent umožní týmto klientom banky obdržať platby za faktúry okamžite. A to vraj zmení ich prístup k riadeniu ako bankových účtov, tak prevádzkového kapitálu. Senior viceprezident pre riadenie produktov spoločnosti Ripple, Asheesh Birla, si myslí, že používanie xCurrent v bankovníctve je prvým krokom k prijatiu tiež ostatných produktov firmy, ako je napríklad riešenie xRapid, ktoré by malo byť spustené v blízkej dobe.


Banka PNC sa tak pridala k rade ďalších nadnárodných finančných inštitúcií, ktoré už s Ripple spolupracujú. Patrí medzi ne napríklad American Express, konzorcium japonských bánk alebo španielska banka Santander. Americká PNC (PNC Financial Services Group Inc) má osem miliónov klientov a retailové pobočky v devätnástich štátoch. Na zozname Bankrate patrí medzi desať najväčších bánk v USA.

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi, keď nás budete zdielať na  Twitteri. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, tak máte na výber viac možností v našej sekcii EXCHANGE