Portugalská banka Santander-Totta blokuje transakcie spojené s Bitcoinom

2
1176

Banka Santander Totta, portugalská pobočka španielskej banky Santander, údajne blokuje transakcie súvisiace s Bitcoinom, publikoval časopis ECO. Podľa tohto časopisu, banka nedávno začala blokovať transakcie z rôznych obchodných platforiem, pričom tvrdila, že tieto obchody prebiehajú v neregulovaných finančných produktoch.

V e-maile banka poslala klientovi, ktorý sa sťažoval, že nemôže previesť finančné prostriedky zo svojho účtu na Coinbase z San Francisca na bankový účet, banka uviedla, že Coinbase je subjekt venovaný nákupu a predaju digitálnych mien a že Santander Totta nesuhlasi s operáciami súvisiacimi s neregulovanými digitálnymi menami, čo znamená, že transakcie klientov z obchodnych plaforiem im nikdy nepridu.

Podľa ECO sa klient, ktorému sa podarilo spojiť so zamestnancom banky prostredníctvom personalizovanej služby nazvanej „Superlinka“, uviedol, že zamestnanec potvrdil existenciu internej smernice na zablokovanie prevodov obsahujucich IBAN Coinbase. Podľa sociálnych sietí to vyzerá tak, že tento problém sa začal už pred Vianocami. V reakcii na to niektorí zákazníci jednoducho zmenili banky.


Coinbase nie je jediná platforma, ktorej Santander Totta odmieta spracovávať transakcie. Začiatkom tohto týždňa používateľ Facebooku odhalil, že z  Bitstamp nieje možné poslať prostriedky na účty klientov spoločnosti Santander Totta. Samotný Bitstamp ho informoval, že banka nespracováva transakcie, ktoré „pochádzajú z podnikov súvisiacich s bitmapou“.

Zdá sa, že blokáda banky nie je úplná, keďže niektorí zákazníci údajne dokážu posielať a prijímať finančné prostriedky z Krakenu. Iní, pri pokuse o obehnutie zákazu spoločnosti Santader Totta, vynechali meno príjemcu pri prevode finančných prostriedkov. Paradoxom je, že práve Santander Totta údajne spracováva transakcie  Ripple XRP.

Niekoľko bánk v krajine, vrátane Banco CTT, Caixa Geral de Depósitos a Novo Banco uviedlo, že potenciálni klienti môžu u nich využívať služby na prevody z regulovaných obchodných platforiem.

 

Ak sa vám páčia naše stránky, dajte nám like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri

 

Ak by ste nás chceli podporiť v tom čo robíme, budeme radi ?

BTC: 1PK9irpvq5NaDW72C8tr3ByDuRrTBbV2xH

LTC: LRZvftn3kMn87QN3SqbXXiu6shkXHC55Ex

 

 

2 Komentáre

Comments are closed.