Postoj Číny je stále nejasný

0
489
Bitcoin Postoj Číny

Guvernér Čínskej ľudovej banky Zhou Xiaochuan na tlačovej konferencii povedal, že úrady sa neponáhľajú vydať národnú digitálnu menu a stále nepoznajú Bitcoin ako legitímnu platobnú metódu, informuje China Daily.

Zhou vyjadril otvorene pozíciu PBoC:

„Momentálne nerozpoznávame Bitcoin a iné digitálne meny ako nástroj na platenie ako papierové peniaze, mince a kreditné karty pre retailové platby. Bankový systém to neprijíma.“

Ako súčasť tlačovej konferencie na výročnom Národnom ľudovom kongrese Zhou povedal, že PBoC musí zabrániť značným a nenapraviteľným škodám, ktoré môžu vzniknúť domácemu hospodárstvu. Digitálna mena v konečnom dôsledku zníži hotovostný obeh. Miestna spravodajská agentúra China Daily citovala, že vývoj digitálnej meny je „technologicky nevyhnutný“.


Zatiaľ čo PBoC bola aktívna pri sledovaní vývoja technológie Blockchain a distribuovanej knihy, Zhou dodal, že určité aplikácie technológie by sa mali kontrolovať, aby sa zabezpečilo, že sa nebudú šíriť príliš rýchlo:

„Ak sa technológia Blockchain rozšíri príliš rýchlo, môže to mať veľký negatívny vplyv na spotrebiteľov. Mohlo by to mať aj nepredvídateľné účinky na finančnú stabilitu a vývoj menovej politiky.“ 

Vo februári 2018 podala kolektívna štátna inštitúcia Bank of China patent na riešenie škálovania systému Blockchain.

Peking naďalej zaujíma tvrdý postoj k decentralizovaným kryptomenám, ako je Bitcoin, so zákazom počiatočných ponúk mincí (ICO) od septembra 2017 a pokračujúcimi zásahmi do niekoľkých zostávajúcich zvyškov súkromného obchodovania. Minulý mesiac Čína zaradila kryptoburzy a internetové stránky ICO do svojho „Veľkého Firewallu“.

Zatiaľ čo právna krajina, ktorá sa snaží obmedzovať kryptomeny v Číne je nepredvídateľná, podniky naďalej tlačia proti statusu quo a udržiavajú spojenie s kryptomenovým priemyslom doma i v zahraničí, informoval 7. marca Cointelegraph.

Zdroj: cointelegraph.com

 

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri  

Ak máte nejaké otázky, alebo by ste radi niečo napísali, navštívte naše fórum