Prečo bude rok 2018 dobrý pre kryptomeny

0
1290
Kryptomeny 2018

Rok 2018 nebol pre Bitcoin zatiaľ dobrým. Hoci skončil v roku 2017 na vysokej cene, nemal najlepší štart do nového roka. Napriek tomu experti predpovedajú, že rok 2018 bude nakoniec skvelým rokom pre populárnu kryptomenu a to kvôli ICO.

Legitímne ICO 

Legitímne ICO budú hrať obrovskú úlohu v úspechu Bitcoinu. Zatiaľ čo ICO sú už dlho, nie všetky boli legitímne, čo znamenalo, že mnohí investori stratili záujem. 

Tieto nové ICO však pravdepodobne ovplyvnia sieť Ethereum, čo zvýši dopyt po jej digitálnej mene. 


Inštitucionálni investori 

Približne desať až dvanásť miliárd USD bude investovaných na trhu s kryptomenami iba tento rok. Je to obrovská suma a predstihuje mnoho ďalších trhov. V skutočnosti sa odhaduje, že tento odhad je oproti minulému roku takmer dvojnásobný, ako trhový kapitál kryptomien a práve toto zvýšenie inštitucionálnych investícií naznačuje, že tento rok bude pre Bitcoin rozhodne dobrý. 

Zvýšená regulácia 

Ak sa budete pohybovať na trhu s kryptomenami, budete vedieť, že predpisy obklopujúce trh sú oveľa prísnejšie. Niektoré krajiny oznámili úplné zákazy. Ale toto zvýšenie regulácie je v skutočnosti dobrá vec pre Bitcoin a ďalšie kryptomeny, pretože existuje oveľa väčšia pravdepodobnosť, že im investori budú dôverovať. 

Aby sme získali právnu stabilitu a istotu, je veľmi dôležité mať pravidlá, takže tieto nariadenia určite pomôžu investorom a spoločnostiam v dlhodobom horizonte. 

 

Zdroj: cryptodaily.co.uk