Predpoveď: Bitcoin dosiahne 100000$ v 2018

0
1096

Analytik spoločnosti Saxo Bank uviedol, že je presvedčený, že v roku 2018 by cena Bitcoinu mohla dosiahnuť 100 000 dolárov v dôsledku zvýšeného záujmu inštitucionálnych investorov.
Inštitucionálni investori by mohli posunúť Bitcoin cenu až do výšky 100 000 USD.
Kay Van-Petersen sa zviditeľnil v decembri 2016, keď predpovedal, že cena bitcoinu by mohla dosiahnuť až 2000 dolárov v roku 2017, čo by predstavovalo nárast viac ako 100% v tej dobe.
Bitcoin potreboval menej ako pol roka na dosiahnutie tejto predpovede. Po tom, ako v máji vyskočil na hodnotu okolo 2 000 dolárov, cena bitcoinu naďalej prekonávala aj tie najodvážnejšie predpovede a v konečnom dôsledku skončila takmer na 14 000 dolároch.
Analytik Saxo teraz predpovedá opäť
Van-Petersen pre agentúru CNBC uviedol:
“ Predpokladám, že cena Bitcoinu by mohla do konca roka 2018 dosiahnuť 50 000 až 100 000 dolárov, čo je nárast o 300 až 700% dnešnej hodnoty. Jasné, mohli by ste tvrdiť, že je to šialené, hlavne kvôli posledným korekciám, ktoré spôsobili prepad až 50%, ale v podstate je to iba ozdravovanie a stále sme nevideli plný efekt futures kontraktov“
Túto novú rally bude podnecovať predovšetkým záujem inštitucionálnych investorov, ktorí len nedávno začali vstupovať do kryptosveta, čo bol doteraz trh orientovaný prevažne na jednotlivcov.
Rôzne hedžové fondy a firmy rizikového kapitálu začali v minulom roku investovať do Bitcoinov, najvýraznejšie do fondu Petra Thiela.
Ethereum by mohol prekonať Bitcoin
Napriek svojmu vzrastajúcemu názoru na Bitcoin, Van-Petersen verí, že Ethereum bude skutočným headlinerom na tohtoročnej trhovej rally.
Argumentujúc tým, že Ethereum má „viac jednotné vedenie ako Bitcoin“ verí, že Ethereum bude mať rýchlejšiu škálovateľnosť. Tiež podotkol, že bude naďalej zvyšovať počet transakcií uskutočnených v celej sieti, čo v konečnom dôsledku umožní, aby Ethereum prekonal medziročný výkon Bitcoinu.