Prelomí Bitcoin do konca roka doterajší rekord?

0
700
Najznámejšia kryptomena Bitcoin (BTC) zaznamenala za posledný mesiac nárast hodnoty o približne 40% a opäť sa dostáva do hľadáčika investorov. K ďalšiemu rastu jej môže pomôcť súhra niekoľkých faktorov, rovnako tak sa ale môže stať, že príde ďalší výrazný pokles. Analytici očakávajú výkyvy Koncom júna sa Bitcoin (BTC) obchodoval pod 6 000 USD, ku koncu júla sa ale jeho cena vyšplhala výrazne nad 8 300 USD. K maximu z decembra 2017 okolo 20 000 USD má síce trh ďaleko, ale analytici očakávajú, že v najbližšej dobe môže cena zaznamenať ďalšie výraznejšie výkyvy, a to oboma smermi. Mastercard patent  Spencer Bogart zo spoločnosti Blockchain Capital medzi možné katalyzátory prudkých výkyvov ceny Bitcoinu radí rastúce napätie súvisiace s obchodnými vojnami, rast úrokových sadzieb, ale tiež nový patent firmy Mastercard, ktorý umožní kartové transakcie s Bitcoinom.

Najznámejšia kryptomena Bitcoin (BTC) zaznamenala za posledný mesiac nárast hodnoty o približne 40% a opäť sa dostáva do hľadáčika investorov. K ďalšiemu rastu jej môže pomôcť súhra niekoľkých faktorov, rovnako tak sa ale môže stať, že príde ďalší výrazný pokles.

Analytici očakávajú výkyvy

Koncom júna sa Bitcoin (BTC) obchodoval pod 6 000 USD, ku koncu júla sa ale jeho cena vyšplhala výrazne nad 8 300 USD. K maximu z decembra 2017 okolo 20 000 USD má síce trh ďaleko, ale analytici očakávajú, že v najbližšej dobe môže cena zaznamenať ďalšie výraznejšie výkyvy, a to oboma smermi.

Mastercard patent

Spencer Bogart zo spoločnosti Blockchain Capital medzi možné katalyzátory prudkých výkyvov ceny Bitcoinu radí rastúce napätie súvisiace s obchodnými vojnami, rast úrokových sadzieb, ale tiež nový patent firmy Mastercard, ktorý umožní kartové transakcie s Bitcoinom.


„Bitcoin len čaká na dôvod k zdraženiu,“ dopĺňa Bogart. Podľa neho je Bitcoin jednou z mála kryptomien, ktoré sa oplatí kupovať, pretože sa o jeho využitie zaujímajú aj veľké banky a inštitúcie a má potenciál sa masívnejšie rozšíriť medzi bežných užívateľov. Ostatné meny sľubovali príliš veľa a väčšinu prísľubov nedokázali naplniť. „Zatiaľ existuje len pár mien, ktoré preukázali svoju využiteľnosť, a Bitcoin je jednou z nich,“ mieni Bogart.

Najskôr príde pád

Už koncom mája, keď cena Bitcoinu začínala svoj pád, hovoril, že cena meny bude musieť výrazne klesnúť, ale spamätá sa a do konca roka sa dostane na 10 000 USD. Kurz podľa Bogarta mohol v júli dosadnúť na svoje dno a investori by podľa neho mali očakávať rast, ktorý bude podporený krokmi regulátorov.

ETF opäť neprešlo

Práve postoj regulátorov ale nakoniec môže byť pre Bitcoin i ostatné kryptomeny najväčším problémom. Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) v júli už druhýkrát odmietla udeliť povolenie na založenie bitcoinového ETF, ktorý už niekoľko rokov plánujú uviesť na trh bratia Winklevossovi. Podobne dopadla kryptomenová burza Coinbase, ktorá nedostala povolenie od SEC a úradu pre reguláciu finančného sektora (FINRA) pôsobiť ako broker a ponúkať digitálne meny ako cenné papiere.

Nikto nevie kam sa kedy Bitcoin rozbehne, ale v každom prípade sme momentálne dosť dole. Ešte by mala pokračovať istá korekcia, no potom by sme mohli vyletieť pekne vysoko. Záleží na viacerých faktoroch, preto nám zostáva len čakať, prípadne po častiach dokupovať pri poklese. Hlavne opatrne, pretože trh je teraz veľmi rizikový!

 

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi ak nás budete zdielať na Twitteri. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, tak máte na výber viac možností v sekcii EXCHANGE