Príbeh a plány Erika Finmana

0
630
erik finman

Bohatý krypto-tínedžer chce vybudovať svetovo najlepšiu školu v Dubaji , aby prelomil zastaralé metódy vyučby.

Príbeh 1o-ročného milionára: Keď mal Erik Finman 12 rokov (2011) jeho stará mama mu dala darom 1000$. Jeho brat mu povedal o Bitcoine, ktorý vtedy stál 12$. Erik sa rozhodol kúpiť ich čo najviac a držať.

Avšak jeho príbeh ešte nekončí. Počas štúdia ako 14-ročný bol znudený a demotivovaný v škole. Raz povedal učiteľovi, že nikdy nič z tohto nebude potrebovať a preto by mal skončiť so školou a ísť plniť burgre do McDonaldu. Následne ho rodičia odhlásili zo školy a začal s domácou vyučbou. Časť Bitcoinov predal a založil si projekt Betangle. Tento projekt bol určený pre podobne sklamaných žiakov a umožnoval žiakom robiť pohovor s učiteľskými adeptami na domácu vyučbu. Neskôr začal spolupracovať na Silicon Valley Start-ups a ako 15 ročný sa presťahoval do San Francisca.


Erik má vo svojej peňaženke 401 Btc, v hodnote 5 miliónov $ a časť z nich chce využiť na založenie univerzity v Dubaji. Zapojiť chce celú rodinu, ktorá už vlastni v Dubaji online učiteľskú službu a využíva pritom systém Botangle. Keď sa pozrieme na jeho rodinu je očividné prečo si zvolili biznis s domácou vyučbou. Jeho rodičia majú Phd zo Stanfordu otec je elektrotechnický inžinier a mama fyzička. Brat študuhe na MIT.

Erikov výrok: Na ceste kryptomien byť na vrchole, bude veľa vzostupov a pádov, ich potenciál je neoceniteľný a úspech zaručený. Školstvo je zastaralé a zbytočné vo svojej terajšej podobe a verím, že vytvoríme niečo revolučné.

Erik drží aj Ethereum a Litecoin.

 

Ak chcete dostávať vždy aktuálne info o kryptomenách, sledujte nás na Twitteri

Ak by ste nás chceli podporiť v tom čo robíme, budeme radi ?

BTC: 1PK9irpvq5NaDW72C8tr3ByDuRrTBbV2xH

LTC: LRZvftn3kMn87QN3SqbXXiu6shkXHC55Ex

ETH: 0xa101D938042fA3aEdAbcEF2FE826cB84A3164DD8