Prvý Bitcoin mainnet od Lighting Network spustený

2
1052
V blogovom príspevku spoločnosť Lightning Labs, ktorej produkt Lightning Daemon (lnd) pomáha vývojárom ľahko sa pripojiť k LN opísal, že má
btc

Spoločnosť Lightning Labs dnes 15. marca vydala prvú implementáciu Bitcoin mainnet-ready Lighting Network (LN), ktorú spoločnosť popisuje ako „dôležitý míľnik“.

V blogovom príspevku spoločnosť Lightning Labs, ktorej produkt Lightning Daemon (lnd) pomáha vývojárom ľahko sa pripojiť k LN opísal, že má „potrebné bezpečnostné, ochranné a odolné funkcie voči chybám, potrebné pre skutočné použitie reálnych peňazí.“

Vydanie prichádza, keď spoločnosť oznámila dokončenie cyklu financovania v hodnote 2,5 milióna dolárov, na ktorom sa zúčastnili niektoré z najväčších mien krypto priemyslu.


Zakladateľ Square a Twitter Jack Dorsey a tvorca Litecoin Charlie Lee vedú zoznam investorov, ktorý tiež zahŕňa Jacqueline Reses – Square Capital a ex-PayPal COO – David Sacks.

Reagujúc na internete, komentátori sociálnych médií oslávili pokrok, pričom LN ponúka užívateľom Bitcoinu prakticky bezplatné a okamžité transakcie. Lnd tiež debutoval s podporou investora Leeho z Litecoinu.

 

Napriek tomu, že od decembra 2017 vzniklo viac ako 1000 uzlov a takmer 2000 kanálov, LN nie je bez kritikov. Známe priemyselné mená, vrátane hlavného vývojára Petra Todda a tvorcu spoločnosti Cobra Bitcoin.org vyjadrili obavy, že technológia je príliš hrrr a bez dôkladného testovania.

„Všimnite si, že toto vydanie je určené vývojárom budúcich aplikácií Lighting (Lapps) spolu s technickými užívateľmi a potenciálnymi operátormi uzlov,“ stoji v príspevku na blogu Lightning Labs a zaujíma pragmatický tón.

„V tejto skoršej fáze Lightningu sme zameraní na poskytovanie softvérovej infraštruktúry (ako napríklad lnd!), ktorá je potrebná na zavedenie siete a slúži ako platforma pre budúce aplikácie, služby a podniky.“

 

Zdroj: cointelegraph.com

Ak nechcete zmeškať žiadnu dôležitú informáciu, kliknite na červený zvonček dole na stránke a už vám nič neunikne. Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri  

2 Komentáre

  1. Do you mind if I quote a few of your articles as long as I provide credit and sources
    back to your website? My blog site is in the exact same niche as yours and my users
    would definitely benefit from some of the information you present here.
    Please let me know if this alright with you. Thank you!

    • Good day. We have accepted your offer. If you want to download articles from our kryptoweb.sk website, it is possible. However, please always include a link to our websites. We like every cooperation. We can also share our social network exchanges with each other. If you have any questions, please contact us. Thank you!

Comments are closed.