Recenzia: Trezor model T

0
2031

Spoločnosť Bitcoinist preskúmala najnovšiu hardvérovú peňaženku TREZOR Model T.  Existuje dôvod na aktualizáciu pôvodného modelu? Tu je to, čo sme zistili. 

 

Spoznajte Trezor model T 

Satoshi Labs, pražský výrobca najstaršej a najpopulárnejšej hardvérovej peňaženky, konečne vydal svoju najočakávanejšiu druhú generáciu modelu TREZOR s označením  T.  Trezor T bol oznámený v novembri minulého roka a stojí približne 120 eur v porovnaní s cenou 89 eur za pôvodný model TREZOR One. Bohužiaľ, prvé várky boli vypredané takmer okamžite. Preto si ho budete musieť predobjednať a prihlásiť sa na odber e-mailových upozornení, aby ste zistili, kedy bude k dispozícii.


Balík obsahuje prístroj, ktorý je uzavretý a je približne rovnaký ako veľkosť krabice, spolu s káblom USB-A na USB-C, obnoviteľnými seed kartami, návodom na použitie, nálepkami a dokonca aj magnetickým dokom ako bonusom. 

Bitcoin Trezor T

Najväčšie rozdiely trezorov 

Najväčší rozdiel – a vylepšenie – z pôvodného originálu je samozrejme farebný dotykový displej, čo tiež znamená, že už nie sú nikde žiadne fyzické tlačidlá . Namiesto toho bol pridaný slot pre mikro SD na šifrovanie údajov.  Zatiaľ čo ste sa museli pozrieť na zariadenie a obrazovku počítača pri vstupe do programu s potvrdzovaním transakcií, môžete ho teraz odomknúť a vykonať všetky príkazy priamo z obrazovky. 

To je určite vylepšený zážitok, pretože už sa nemusíte  pozerať tam a späť medzi obrazovkami pri prístupe k vašej peňaženke. Farebná obrazovka je samozrejme aj ďalším krokom vyššie od predchádzajúcemu modelu.  Po druhé, bol som veľmi rád, že USB kábel je nakoniec dlhší ako 2 palce. Už pri štartovaní zariadenia nemusím vstávať a dostať sa k zadnej časti počítača. 

trezor t

Po tretie, TREZOR Model T beží na úplne novom firmware, nazvanom TREZOR Core, ktorý bol napísaný úplne od začiatku. Tím TREZOR hovorí, že vzali spätnú väzbu z predchádzajúceho modelu a iných projektov, aby vyvinuli tento otvorený zdrojový kód, ktorý je dostupný on-line, na preskúmanie, vývoj alebo adaptáciu.  Nový firmware bol tiež vyvinutý na základe „rozvoja podľa chuti“, podľa spoločnosti TREZOR. To by malo urobiť budúce upgrady oveľa jednoduchšie na realizáciu po ceste, ako je podpora pre nové mince, forky a ďalšie funkcie. 

ZAČÍNAME 

Spustenie modelu T prvýkrát je dosť jednoduché, najmä ak ste predtým používali predchádzajúci model. Jednoducho ho zapojte a prejdite na úvodnú stránku a potom postupujte podľa pokynov na obrazovke, ktoré zahŕňajú písanie seedu na obnovu.  Tento proces bude tiež vyžadovať prevzatie najnovšieho firmvéru a zadanie nového kódu PIN, ktorý budete musieť zadávať pri každom pripojení zariadenia. 

POUŽÍVANIE MODELU T 

Ak ste používali pôvodný TREZOR, skúsenosť používateľa bude úplne rovnaká. Rovnako sa podobá mnohým iným hardvérovým peňaženkám na trhu, do ktorých pristupujete prostredníctvom doplnku prehliadača Chrome. Napriek tomu spoločnosť TREZOR vydala softvér s názvom Bridge na odstránenie závislosti a zabránenie možným zraniteľnostiam doplnku prehliadača Chrome. 

PSA: kvôli zraniteľnosti Yubikey @ Tím GoogleChrome sa rozhodol okamžite zrušiť službu WebUSB! Ak používate @TREZOR Model T, musíte momentálne používať TREZOR Bridge s prehliadačom Chrome. 

– Pavol Rusnak (@pavolrusnak) 6. marca 2018 

Zvyšok vlastností je takmer totožný s pôvodným modelom. Peňaženka Bitcoin je štandardne vybavená adresami SegWit, aj keď existuje možnosť použiť staršie adresy.  Testoval som len peňaženku Bitcoin. Rozhranie peňaženky však podporuje celkovo 8 kryptomien, pravdepodobne s očakávanou ďalšou podporou altcoinov. 

Zelené logo Bitcoin Cash, ktoré ho odlišuje od Bitcoin, je taktiež príjemné, čo pomáha predchádzať nejasnostiam pre nových používateľov. 

Medzi základné funkcie patria odosielanie, prijímanie, ako aj prihlásenie a overovanie. Pokročilé možnosti zahŕňajú šifrovanie heslom, obnovenie kontroly seed a zakázanie kódu PIN (neodporúča sa). 

Možnosť prispôsobenia na domácej obrazovke je tiež späť a vyzerá ešte lepšie na väčšom farebnom displeji. 

Mali by ste si ho kúpiť? 

Ak nemáte hardvérovú peňaženku, určite vám odporučím, aby ste dostali svoje ruky na toto zariadenie hneď, ako bude k dispozícii. Nenechávajte si viac peňazí, ako ste ochotní prísť na burze alebo v úschovnej peňaženke. S nástrojom TREZOR máte plnú kontrolu nad svojimi kľúčmi a kartami, ktoré sú v tomto šikovnom zariadení bezpečne uložené v režime offline.  Je pravda, že tento model môžete preskočiť, ak už máte TREZOR One, ak nemáte okolo 120 eur, pretože vaše mince budú rovnako v bezpečí. 

Získanie tohto najnovšieho modelu sa však odporúča v porovnaní s pôvodným modelom, pretože je to nielen rafinovanejší zážitok a stojí iba o 30 eur viac, ale bude tiež lepšie podporovať nadchádzajúce updaty a doplnky. 

 

Zdroj: bitcoinist.com

Ak nechcete zmeškať žiadnu dôležitú informáciu, kliknite na červený zvonček dole na stránke a už vám nič neunikne. Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri