Revolut získala bankovú licenciu EU

0
762
Spoločnosť Revolut, poskytovateľ mobilnej finančnej aplikácie, ktorá ponúka aj nákup kryptomien, získala bankovú licenciu od Európskej centrálnej banky. Firma oznámila, že jej nová licencia umožní ponúknuť užívateľom účet pre správu všetkých svojich financií z jediného miesta prostredníctvom svojej bankovej spoločnosti Revolut Bank. Spustenie bankových služieb Táto vízia je však ešte trochu ďaleko. Firma uviedla, že musí najprv vybudovať a otestovať funkcie, ktoré majú byť ponúkané a tiež musí v nadchádzajúcich mesiacoch pracovať s regulačnými orgánmi. Služby povolené novú licenciou budú v budúcom roku testované v Litve a neskôr v roku 2019 sa rozšíria na ďalšie európske trhy. Ak všetko prebehne v poriadku, banka plánuje spustiť plnohodnotné bežné účty, kontokorentné úvery, osobné pôžičky, inkaso a ďalšie tradičné bankové služby. Vklady na bežný účet do 100 000 eur (asi 113 000 $) by boli tiež chránené v rámci európskeho systému ochrany vkladov, tvrdí firma. Spoločnosť Revolut, ktorá bola založená v roku 2015, spustila v júli minulého roka službu pre obchodovanie s Bitcoin potom, čo získala 66 miliónov dolárov v rámci kola financovania série B. Neskôr v decembri pridala tiež podporu pre Litecoin a Ethereum a tento rok v máji ešte XRP a Bitcoin Cash. Firma súčasne podporuje 5 kryptomien a 25 fiat mien. Revolut sa môže pochváliť významnými investormi ako napr. Index Ventures (ručiteľ kryptostartupov BitPay a Xapo), Balderton Capital alebo Ribbit Capital. Ak obchodujete s kryptomenami a chcete sa včas dozvedieť čo práve nakúpiť alebo predať, určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignals na Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE  Tip: Získajte 10 USD za nákup kryptomien – nakúpte aspoň za 100 USD na Coinbase cez náš referal link

Spoločnosť Revolut, poskytovateľ mobilnej finančnej aplikácie, ktorá ponúka aj nákup kryptomien, získala bankovú licenciu od Európskej centrálnej banky.

Firma oznámila, že jej nová licencia umožní ponúknuť užívateľom účet pre správu všetkých svojich financií z jediného miesta prostredníctvom svojej bankovej spoločnosti Revolut Bank.

Spustenie bankových služieb

Táto vízia je však ešte trochu ďaleko. Firma uviedla, že musí najprv vybudovať a otestovať funkcie, ktoré majú byť ponúkané a tiež musí v nadchádzajúcich mesiacoch pracovať s regulačnými orgánmi. Služby povolené novú licenciou budú v budúcom roku testované v Litve a neskôr v roku 2019 sa rozšíria na ďalšie európske trhy.


Ak všetko prebehne v poriadku, banka plánuje spustiť plnohodnotné bežné účty, kontokorentné úvery, osobné pôžičky, inkaso a ďalšie tradičné bankové služby. Vklady na bežný účet do 100 000 eur (asi 113 000 $) by boli tiež chránené v rámci európskeho systému ochrany vkladov, tvrdí firma.

Spoločnosť Revolut, ktorá bola založená v roku 2015, spustila v júli minulého roka službu pre obchodovanie s Bitcoin potom, čo získala 66 miliónov dolárov v rámci kola financovania série B. Neskôr v decembri pridala tiež podporu pre Litecoin a Ethereum a tento rok v máji ešte XRP a Bitcoin Cash. Firma súčasne podporuje 5 kryptomien a 25 fiat mien.

Revolut sa môže pochváliť významnými investormi ako napr. Index Ventures (ručiteľ kryptostartupov BitPay a Xapo), Balderton Capital alebo Ribbit Capital.

 

Ak obchodujete s kryptomenami a chcete sa včas dozvedieť čo práve nakúpiť alebo predať, určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignals na Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE  Tip: Získajte 10 USD za nákup kryptomien – nakúpte aspoň za 100 USD na Coinbase cez náš referal link