Ripple: 40 ročný konkurent zrýchľuje platby

0
591
SWIFT Ripple

Spoločnosť Swift je konkurent  pre fintech. Služby bankových družstiev ožili pred 40 rokmi a sú súčasťou globálneho platobného systému, ktorý niektorí podnikatelia a investori z kryptosveta chcú narušiť. Nadchádzajúcim rivalom je spoločnosť Ripple, ktorá má viac ako 100 finančných členov a testuje svoju technológiu inšpirovanú Blockchainom s finančnými inštitúciami po celom svete. 

 

S rastom konkurencie minulý rok spoločnosť Swift spustila to, o čom hovorí, že je jej najväčšou generálnou inováciou za desaťročia.  Jej globálna platobná inovácia (gpi) pre korporátnych klientov bánk je rýchlejšia ako jej existujúci systém a zahŕňa aj funkcie sledovania. Swift tvrdí, že každý deň sa prenesie cez gpi 100 miliárd dolárov a viac ako 150 finančných firiem prijalo túto inováciu. 

Spoločnosť Ripple si medzitým získava nových členov a testuje svoje blockchainové systémy s inštitúciami na celom svete. Spoločnosť so sídlom v San Franciscu je hlavným držiteľom XRP tokenu. Zatiaľ čo si niektorí investori myslia, že použitie XRP bankami na presun peňazí zvýši jeho hodnotu, XRP nie je nutné vlastniť na použitie pre niektoré z Ripple systémov. RippleNet, ktorý je podobný spoločnosti Swift, má vo svojej sieti viac ako 100 spoločností a tiež umožňuje používateľom sledovať finančné prostriedky. Spoločnosť tvrdí, že švédska banka SEB poslala 920 miliónov USD prostredníctvom spoločnosti RippleNet zo Švédska do USA. 


„Ripple nie je zameraný na uvedenie konkurencie na súčasnú platobnú infraštruktúru,“ hovorí hovorca Ripple. Spoločnosť tvrdí, že jej technológia spolupracuje medzi Blockchain a sieťami. 

MoneyGram, spoločnosť na prevod peňazí, patrí medzi štyri spoločnosti, ktoré testujú Ripple a XRP na platby. Spoločnosť Western Union sa tiež snaží vyskúšať technológiu blockchainovej firmy, hoci vedúci predstavitelia spoločnosti, začiatkom tohto mesiaca na konferencii Goldman Sachs uviedli, že zatiaľ nenašli vhodného adepta. 

Spoločnosť Swift sa používa vo viac ako 200 krajinách a hovorí, že jej inovácia sa už používa v takmer 10% transakciách jej cezhraničného platobného styku. Prevrat, ak niekedy nastane, nebude okamžitý, pretože staré firmy sa naučia nové triky. Pokiaľ ide o výkonného riaditeľa spoločnosti Ripple – Brada Garlinghousa, tak ten v rozhovore pre televíziu Bloomberg uviedol, že sa snaží zistiť úspešnosť v priebehu troch až piatich rokov, nie v priebehu niekoľkých mesiacov. 

 

Ak sa vám páčia naše stránky a radi by ste nás podporili, budeme vďační za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete aj na  Twitteri