Ripple je druhý!

0
659
ripple news

Ripple je momentálne s celkovou kapitalizáciou 95 miliárd $ na druhom mieste. Veľa ľudí sa pýtalo pri cene 0.8$ kam až môže ísť cena Ripple, my sa tiež pýtame.

Pár týždňov dozadu prišli udalosti, ktoré mohli zdvihúť cenu Ripple a aj zdvihli.

Najprv sa dohodli tvorcovia Ripple že vydajú každý mesiac 1 miliardu mincí po dobu 55 mesiacov.


Tím sa podarilo odvrátiť neistotu investorov lebo Ripple devs držali skoro 60% celkového množstva Ripple.

Toto vyvolávalo u investorov značnú časť obáv z toho že by mohli dumpnúť cenu a investori by prišli o peniaze pretože v obehu bolo „len“39 miliárd mincí.

Ďalšia vec čo prišla, bola adopcia Ripple platobného systému 90-timi bankami v Japonsku a Južnej Kórei.

Toto vyvolalo ošial u juhokórejských FOMO ( fear of missing out) investorov kde sa predáva Ripple o 20% drahšie ako je priemer.

Do toho sa ozvala švédska banka SEB že cez ripple k nej pretieklo 180 miliónov $ čo mu otvorilo cestu do európy.

Ripple Labs , firma ktorá stojí za Ripplom očakáva, že v Januári pretečie x násobné množstvo dolárov cez ich systém lebo práve v januári má byt 100%-ná implentácia ich blockchainu v spomínaných Japonských a Juhokórejských bankách.

Juhokórejský trh začína byť akýmsi trendsetter-om v oblasti kryptomien pretože minulý mesiac stál za vzostupom Bitcoin Cash na cenu okolo 3700$ a tento mesiac zase za vzostupom Ripple momentálne k cene 2.5$ za kus.

Je tento rast udržateľný?

Podľa rešpektovaného tradera Petra Brandta nie je za týmto rastom Fomo ale presedlanie veľkých investorov na Ripple.

Samozrejme Ripple zdvihli aj Fomo nakupujúci ale aj informácia o adopcii bankami v Ázii.

Hlavne táto informácia spôsobila ošial v Južnej Kórei pretože najprv o tom informovali len miestne médiá a to stačilo na to aby Kórejci začali vo veľkom držať a potom sa pridal celý svet. Peter Brandt si myslí, že jeho cena je udržateľná pokiaľ nenastanú problémy s transakciami, bude možné aj naďalej posielať peniaze rýchlo, objem transakcií a adopcia bude rásť.

Vyjadril sa že by sa nemal uvádzať marketcap v hodnote mincí, ale radšej v objeme transakcií a užívateľov.  Uvidíme či nastane pokles keď sa dostane do obehu ďalšia miliarda mincí.

Včera (29.12) traja najväčšíi japonskí poskytovatelia kreditných kariet potvrdili, že prejdú na ripple systém. Brad Garlinghouse Ceo ripplu sa vyjadril: Bitcoin nie je všeliek, vzhľadom na to že transakcie trvajú strašne dlho a sú drahé, ripple oproti tomu je rýchly a lacný, ved skúste si kúpiť iba kávu za bitcoin a kým príde platba v lepších prípadoch bude len studená.

Ak chcete dostávať vždy aktuálne info o kryptomenách, sledujte nás na Twitteri

Ak by ste nás chceli podporiť v tom čo robíme, budeme radi ?

BTC: 1PK9irpvq5NaDW72C8tr3ByDuRrTBbV2xH

LTC: LRZvftn3kMn87QN3SqbXXiu6shkXHC55Ex

ETH: 0xa101D938042fA3aEdAbcEF2FE826cB84A3164DD8