Ripple zažíva úspech

0
1059
ripple
Ripple XRP

Japonské bankové konzorcium, syndikát viac ako 47 japonských bánk a finančných inštitúcií, potvrdilo implementáciu Ripple do svojich operácií. Ripple a vlastnici SBI, vytvorili spoločný podnik a plánujú využívať Blockchain platformu spoločnosti Ripple na zjednodušenie domácich a cezhraničných platieb. To uľahčuje proces platieb a ich vysporiadania. 

 

Začiatkom tohto týždňa spoločnosť SBI Ripple Asia zaviedla tri rôzne iniciatívy Ripple, konkrétne xCurrent, xRapid a xVia, aby zjednodušili všetky hlavné bankové operácie na jednoduchú a rýchlu jednotnú platformu. 

xCurrent je podnikové softvérové riešenie spoločnosti Ripple pre finančnú inštitúciu, ktoré sa využíva pri cezhraničnom presune platieb. Na rozdiel od iných kryptomien sú schopné sledovať koncové a obojsmerné správy, pre všetky záležitosti súvisiace s transakciami. Vývojári xCurrent tiež vytvorili knihu pravidiel, ktorej cieľom je štandardizovať všetky transakcie v sieti Ripple. 


xRapid je iniciatíva spoločnosti Ripple pre zníženie nákladov na likviditu platieb pomocou nástroja XRP vo všetkých svojich hlavných platobných transakciách, čím sa znížia náklady na akékoľvek medziprodukty. Aj keď je xRapid v súčasnosti vo forme Beta, Ripple potvrdzuje prvé vydanie na ázijských trhoch, hlavne na japonskom finančnom trhu. 

Ale najvýraznejšou z troch noviniek je xVia, čo je veľmi nový prístup Ripple. Služba xVia umožňuje používateľom nielen posielať platby globálne, ale poskytuje faktúry a platobný status ako prílohy v ich účtovníctve. 

Chrbtovou kosťou všetkých týchto troch nových iniciatív je Interledger Protocol [ILP]. ILP umožňuje, aby platby pri prevzatí trvali menej ako 0,025 sekúnd, čo je takmer okamžite. 

Spoločnosť ďalej uviedla: 

„Je to jediný spôsob, ako globálnu sieť prispôsobiť budúcemu dopytu.“ 

 

Ripple vyvinul Gatewayd, softvér pre Gateways, ktorý im pomohol spravovať svoje záznamy v knihe RCL v mene svojich koncových užívateľov. Tu banky fungujú ako brány. 

Gatewayd bol v konečnom dôsledku súkromný a nakoniec premenovaný na Ripple Connect a v súčasnosti sa ponúka bankám ako platobné softvérové riešenie. 

Nedávno Ripple povedal, že má viac ako 75 zmlúv s bankami z deviatich rôznych krajín. 

Danny Aranda, riaditeľ pre rozvoj podnikania spoločnosti Ripple Europe, hovorí: 

„Zameriavame sa na spoluprácu s partnermi ako Cambridge, ktorí chápu výhody digitálnych aktív a sú seriózny pri používaní XRP na prekonanie neefektívnosti globálneho platobného systému. Tešíme sa na spoluprácu s Cambridge počas tohto pilotného projektu s cieľom zvýšiť rýchlosť a transparentnosť cezhraničných platieb pre svojich klientov.“ 

 

 

Zdroj: ambcrypto.com

Ak sa vám páčia naše stránky a radi by ste nás podporili, budeme vďační za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete aj na  Twitteri