Robinhood platforma je spustená

0
462
Robinhood platforma bola spustená

Päť štátov v USA sa stalo prvými, ktoré si vyskúšali obchodnú platformu spoločnosti Robinhood bez poplatkov. Bezplatné obchodovanie s Bitcoinom a Ethereom je konečne tu, odkedy populárna americká on-line platforma Robinhood spustila vo štvrtok masovo očakávaný program. 

Spoločnosť Robinhood spustila svoju  kryptoobchodnú platformu, ako súčasť svojho úsilia o rozšírenie prístupu ku kryptomenám viacerým ľuďom. 

Robinhood tradične uprednostňujú mileniáli, ktorí majú záujem o obchodovanie s akciami, ETF a opciami. Avšak jeho bezplatné a bezproblémové obchodovanie s kryptomenami ho predurčuje za  silného súpera v kryptomenovom priestore. 


Zatiaľ len vybrané štáty 

Zavádzanie služby bude postupné a zatiaľ bude dostupná len v niekoľkých štátoch v USA. Na začiatku ju budú môcť používať iba zákazníci firmy Robinhood s bydliskom v Kalifornii, Massachusetts, Missouri, Montana a New Hampshire. Robinhood sídli v meste Palo Alto, Kalifornia. 

Vo svojom blogovom príspevku o obchodovaní bez provízie Robinhood uviedol: 

„Tešíme sa, že v najbližších týždňoch uvoľníme funkciu kryptomenového obchodovania pre všetky štáty USA. Medzitým všetci investori Robinhoodu, môžu sledovať trhové údaje 16-tich kryptomien.“ 

Naplnenie dopytu 

Zamestnanci Robinhood tvrdia, že boli za posledné týždne zaplavení nadšením k Robinhood Crypto. V rovnakom blogovom príspevku spoločnosť uviedla: 

„Spoločne sme dosiahli štyri milióny používateľov a viac ako 100 miliárd dolárov objemu transakcií na našej brokerskej platforme, čo viedlo k vyše 1 miliarde dolárov získanej na províziách z akciových obchodov. S vydaním Robinhood Crypto pokračujeme v poslaní, aby sa finančný systém stal dostupným pre všetkých, nielen pre bohatých.“ 

Idú proti obrom 

Povedali sme vám začiatkom tohto roka, že spoločnosť Robinhood, ktorá ponúka nulové provízie, má potenciál stať sa priamou konkurenciou pre Coinbase. Pretože Coinbase si účtuje za každú transakciu medzi 1,5% až 4% . 

To nie je jediný problém Coinbase užívateľov. Tiež sa sťažujú na neopodstatnené služby spoločnosti Coinbase a zlú technickú a zákaznícku podporu. 

Zatiaľ čo nedávne zmeny spoločnosti Robinhood sa s takýmito problémami osobitne nezaoberajú, zaviedli systém, v ktorom zákazníci môžu diskutovať o problémoch. Vytvorilo sa diskusne fórum s názvom Robinhood Feed, kde návštevníci môžu v reálnom čase diskutovať o kryptomenách, novinkách, burzách, o trhu s inými investormi na Robinhoode. 

Robinhood už má existujúcu užívateľskú základňu okolo troch miliónov užívateľov a preto je ideálne pripravená poskytnúť kryptotrhu nový tlak a otvoriť brány pre nové peniaze pri vstupe do kryptopriestoru. 

 

Ak sa vám páčia naše stránky, a radi by ste nás podporili, zdielajte nás prosím na Facebooku a na Twitteri 

Ak máte nejaké otázky, alebo by ste radi niečo napísali, môžete prispieť na  naše fórum. Ak nechcete zmeškať žiadnu správu, kliknite na zvonček vpravo dole na stránke.