Rusko súhlasí, že neexistuje žiadny spôsob, ktorým by sa dali zakázať kryptomeny

4
683
rusko, putin, kryptomeny, blockchain

Kremeľ nemôže nijakým spôsobom zakázať kryptomeny v Rusku. Technológia je príliš populárna a šíri sa ako požiar. Moskva to vie. Ruský prezident Vladimír Putin predtým vyjadril svoju podporu rozvoju blockchain technológie a kryptomien v Ruskej federácii ako spôsobu ďalšej diverzifikácie ruskej ekonomiky od závislosti na nerastných surovinách. Zdá sa, že ruské ministerstvo financií nateraz prekonalo obavy centrálnej banky o praní špinavých peňazí a podvodoch, ktoré teraz reguluje kryptomeny a poskytuje právnu ochranu pre tých, ktorí sa pokúšajú začať s kryptomenami v Rusku.

„Ruské ministerstvo financií zverejnilo návrh legislatívy na reguláciu operácií využívajúcich kryptomeny, čo je v rozpore s názorom centrálnej banky, ktorý umožňuje ich výmenu za ruble a iné meny,“ píše Bloomberg. Licencovaní operátori budú môcť potvrdiť konverziu kryptomien do iných digitálnych nástrojov, ako aj rubľov alebo cudzích mien, podľa zákona. Samotné digitálne aktíva by sa v Rusku nepovažovali za zákonné platobné prostriedky, zatiaľ čo návrh tiež stanovujú opatrenia na domácu reguláciu ICO.

„Treba poznamenať, že používanie kryptomien na území Ruskej federácie ako platobného prostriedku nikto nenavrhuje,“ uviedlo ministerstvo vo vyhlásení, uviedla agentúra Reuters.


„Obchody s kryptomenami sa stali tak rozšírenými, že právny zákaz takejto činnosti by viedol k vytvoreniu podmienok pre používanie kryptomien ako nástroja na prevádzkovanie nelegálnych podnikov, pranie príjmov z trestnej činnosti a financovanie terorizmu,“ dodala ministerka.

Prechod na legalizáciu populárneho krypto v Rusku má s najväčšou pravdepodobnosťou veľa spoločného s nadchádzajúcimi ruskými prezidentskými voľbami, ktoré budú v marci.

 

Ak sa vám páčia naše stránky, dajte nám like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri 

Ak máte nejaké otázky, alebo by ste radi niečo napísali, navštívte naše fórum

 

4 Komentáre

Comments are closed.