Siacoin – SIA

0
2689
Siacoin (SIA)

Siacoin je produktom firmy Sia z USA.  Firma ponúka decentralizovaný cloud storage. Firma bola založená v roku 2013 a bola vlastnená tými istými ľuďmi. Po čase sa rozhodli , že sa rozdelia o zisk a dostanú sa do povedomia ľudí prostredníctvom vlastných mincí.

Myšlienka je založená na tom že každý kto má nepoužívaný hardisk ho môže ponúknuť na prenájom za odmenu v podobe siacoin.

Určite je to dobrý nápad lebo tým pádom sú súbory na cloude decentralizovane-uložené po celom svete čiže ak aj jeden hardisk padne ostatným sa nič nestane.

Jej najväčšími konkurentmi sú Dropbox, Amazon cloud a Google drive. Pre porovnanie 1tb na amazon cloude stojí cca 23$ na sii cca 2$. Ich dlhodobým cieľom je stať sa najväčším cloud storage poskytovateľom na svete.


Siacoin Peňaženka

Ich peňaženka je len jedna ktorá sa dá stiahnuť na ich stránke sia.tech a peňaženka sa volá sia ui. Sia ui je aj nástroj na prenájom vášho hdd sú tam ponuky a dopyt a je z čoho vyberať.

SIA Obchodovanie

Teraz sa predáva iba na pár burzách, (HitBtc,poloniex,bittrex tie malé spomínať nebudem) keď som ja kupoval Siu tak s poloniexom som mal problém kvôli KYC, tak som kúpil na HitBtc. Potom som zistil že majú maintanence na peňaženke, takže som ich nemohol poslať preč, ale pravdepodobne tento maintanence spôsobil že cena je na HitBtc skoro dvojnásobná tak som predal a kúpil na poloniex a hneď bolo 2x viac coinov?.

Výhodou tejto mince je že má hmatateľný produkt a na využívanie ich cloudu je treba mať Siacoin v peňaženke.  Momentálne je cena 0.0026$ ale nálady na fórach ukazujú že by sa mohla v roku 2018 vyšplhať na 1$. Budúci rok by sa mala viac dostať do povedomia ĺudí a to je už len krok k tomu aby sa stala najväčšou na svete. Želáme jej veľa úspechov. Ak máte záujem obchodovať siu na hitbtc a chcete nás podporiť, použite náš link.

Tento článok nie je finančná rada!

Ak chcete dostávať vždy aktuálne info o kryptomenách, sledujte nás na Twitteri