SimpleCoin: Jednoduchý nákup a predaj Bitcoinu

0
1933

Dnes už existuje vo svete množstvo krypto zmenární, kde si môžete vymeniť kryptomeny za fiat meny a naopak. Nie každý má skúsenosti s nákupom BTC, preto vám chceme predstaviť Slovenskú spoločnosť Simple Coin, so sídlom v ČR, ktorá ponúka jednoduchý a rýchly nákup – predaj Bitcoinov 7 dní v týždni.

Nákup Bitcoinov na SimpleCoin.sk začína objednávkou. Na úvodnej stránke si zvolíte množstvo BTC, zadáte emailovú adresu a adresu vašej peňaženky. Pokiaľ potrebujete poradiť so získaním tejto adresy alebo peňaženky samotnej, kontaktujte simplecoin a oni vám radi poradia.

Ihneď po odoslaní objednávky obrdžíte emailom informácie nutné k platbe bankovým prevodom. Odporúčame platbu odoslať z jednej z bánk na zozname. Pokiaľ im totiž peniaze nedorazia do 4 hodín od objednávky, nemôžu vám garantovať pôvodný kurz.


Odporúčame vykonať platbu z rovnakej banky, tak príde platba hneď a máte garantovaný kurz, ktorý bol v čase objednávky.

Vašu platbu automaticky spárujú a v ten moment  okamžite odošlú Bitcoiny na adresu zadanú v objednávke. Odoslanie prebieha z bezpečnostných dôvodov manuálne. Zároveň od nich obrdžíte email s potvrdením odoslania Bitcoinov a s identifikátorom transakcie.

Vo výnimočných prípadoch si vyhradzujú právo objednávku zrušiť bez udania dôvodu, no to sa stáva veľmi zriedka. V takom prípade vás budú informaovať emailom a v najkratšej možnej dobe zašlú späť vaše Bitcoiny alebo peniaze.

Čo znamená, že objednávky odbavujú okamžite?

S ohľadom na bezpečnosť nie je ich systém kompletne automatizovaný. Fáza, keď vám odošlú Bitcoiny alebo peniaze, je realizováná manuálne. Snažia sa všetky objednávky odbavovať v najkratšom možnom čase. Vo väčšine prípadov ide o niekoľko málo minút. Vo výnimočných případoch môže ale ísť o desiatky minút až niekoľko hodín, hlavne teraz v čase spomalenia BTC transakcií. Pokiaľ k takejto situácii dôjde, budú vás kontaktovať emailom a vy potvrdíte, či chcete objednávku stále realizovať. Pokiaľ nie, objednávku vám zrušia a v najkratšej možnej dobe zašlú späť vaše Bitcoiny alebo peniaze.

 

Simple Coin má momentálne účty v týchto bankách: FIO BANKA a ČSOB 

Vo väčšine prípadoch vám podržia sľúbený kurz dlhšie než 4 hodiny. Môže však dôjsť k situácii, keď cena výraznejšie stúpa, v ten istý moment odbavujú veľké objednávky a zároveň musia nakupovať nové Bitcoiny z iných zdrojov. V takom prípade vás vždy bude emailom kontaktovať niekto z ich tímu s návrhom ďalšieho postupu. K týmto prípadom pristupujú individuálne a osobne. Vždy se snažia nájsť riešenie, ktoré vám bude vyhovovať. 

Akú mám istotu, že mi za moje peniaze skutočne pošlú Bitcoiny?

Simple Coin s.r.o. je slovenská firma a riadi se Slovenskými právnymi zákonmi. Ich stratégiou je nehromadiť finančné prostriedky ani Bitcoiny. Za peniaze, ktoré im pošlete, dostávate Bitcoiny, ktoré okamžite odosielajú do vašej peňaženky.

 

Čo je identifikátor transakcie a ako ho získám?

Každá transakcia v sieti Bitcoin má svoj identifikátor. Ide o 64 znakov dlhý unikátny reťazec číslic a písmen. Identifikátor môže vyzerať napríklad takto „c5370cbc702dde4fc1e7de5e99ad3be2bd831b3c928bd5932d6f18c0be7506d6“.

Pokiaľ u Simple Coin budete chcieť zmeniť Bitcoiny za peniaze, požiadajú vás o zadanie identifikátoru transakcie. To im umožní spárovať transakciu s vašou objednávkou. Identifikátor transakcie je k dispozícii až po odoslaní transakcie do siete Bitcoin. U väčšiny bežne používaných peňaženiek stačí pre získánie identifikátoru prejsť do sekcie „Transactions“, rozkliknúť najnovšiu transakciu a skopírovať Transaction ID.

Dalšia možnosť je vyhľadať identifikátor na jednej z online služieb. Napríklad blockchain.info. Do vyhĺadávacieho poľa zadajte adresu vašej peňaženky a mal by sa vám zobraziť zoznam posledných transakcií spolu s ich identifikátormi.

Toľko o Simple Coin.  Ja osobne som využil už dávnejšie ich služby, aby som si urobil test a hodnotím na 10 bodov z 10. Navyšše som sa aj večer po 22 hodine dovolal na ich podporu a pán na linke mi ochotne pomohol.

 

Ak sa vám páčia naše stránky, dajte nám like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri

a  môžete diskutovať o kryptomenách aj na našom FÓRE

Ak by ste nás chceli podporiť v tom čo robíme, budeme radi ?

 

BTC: 1PK9irpvq5NaDW72C8tr3ByDuRrTBbV2xH

LTC: LRZvftn3kMn87QN3SqbXXiu6shkXHC55Ex