Singapur potvrdil využívanie Blockchainu

0
497
Singapurská centrálna banka opätovne potvrdila svoj záväzok používať  Blockchain pre medzinárodné platby v oficiálnom prejave 15. marca. 
Blockchain

Singapurská centrálna banka opätovne potvrdila svoj záväzok používať  Blockchain pre medzinárodné platby v oficiálnom prejave 15. marca. 

Na rozhovore počas konferencie Money 20 / 20 Asia, ktorá sa skončila dnes, výkonný riaditeľ Monetárneho úradu v Singapure (MAS) Ravi Menon povedal publiku, že  Blockchain použijú v projekte, nazvanom Projekt Ubin, „vyriešia problém“ zvyšovania  efektivity v bankovníctve. 

„Jedným z potenciálne najsilnejších prípadov použitia kryptografických tokenov je uľahčiť cezhraničné platby v tradičných menách. Je to výzva, ktorú sa Singapurský projekt Ubin rozhodol vyriešiť. Používať technológiu blockchainu, aby umožnili subjektom v rôznych jurisdikciách navzájom platiť: bez sprostredkovateľov s vyššou rýchlosťou a efektívnosťou a pri nižších rizikách a nákladoch.“ 

 


Singapurská vláda a MAS už dávno spolupracovali na potenciáli Blockchain, pričom vytvárali podobne vhodné prostredie pre obchody so kryptopodnikmi. Vo februári šéf MAS uviedol, že za vývojové aspekty projektu Ubin – ako príklad „báječnej technológie Blockchain“ – je potrebné mať dva roky, kým sa bude dať zistiť „skutočný dopad“. 

Menon v prejave potvrdil, že MAS spolupracoval s Bank of Kanada „na testovaní a vývoji cezhraničného riešenia pomocou krypto tokenov, vydávaných dvoma centrálnymi bankami“. Remitencie používajúce Blockchain sú tiež oblasťou, ktorá sa teší veľkému záujmu aj v Japonsku. 

 

Zdroj: cointelegraph.com

Ak nechcete zmeškať žiadnu dôležitú informáciu, kliknite na červený zvonček dole na stránke a už vám nič neunikne. Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri