Ako speňažiť kryptomeny

0
2143
Ako speňažiť kryptomeny

Nie je to také jednoduché, prehodiť kryptomeny na FIAT peniaze.

Bitcoin narástol v roku 2017 o viac ako 1300%, veľa ľudí sa nabalilo a teraz rozmýšlajú ako speňažiť svoje zárobky mimo nepovolaných očí. Sociálnymi sieťami sa šíria správy, ako kto zarobil a kúpil si Lambo, ale keby ste hľadali návod ako, tak sa dostanete len ku Localbitcoins, kryptomatom alebo k zameneniu pomocou búrz, ako Coinbase, Kraken a Bitstamp.

Burzy

Na burzách potrebujete verifikáciu ako keby ste vstupovali do Fort Knox (americká pevnosť, držia sa tam americké rezervy zlata). Pokiaľ už máte napríklad 100 000$ v kryptomene, predáte ju a pošlete peniaze na účet, stále nemusíte mať vyhraté. Vo vačšine zemí sveta je suma nad 10000$ € £ nahlasovaná polícii a daňovákom. Čiže sa môže stať, že vám banka zamietne transakciu a je tiež možné, že Vám dá zákaz posielania väčších obnosov. Tiež vás môžu navštíviť svedkovia Kažimírovi, ktorí nebudú šíriť slovo Kažimírovo, ale budú sa pýtať, prečo nechcete zaplatiť daň a na pôvod peňazí.


Kryptomaty: alebo bankomaty na kryptomeny sú ďaľšou možnosťou, ako speňažiť kryptomeny, len to má dve ale !!

  1. Ale:  Kryptomaty majú vysoký poplatok na úrovni 7-10% a niesú všade.
  2. Ale: Kryptomaty majú obmedzený denný limit predaja 200-500$, čiže keby ste chceli predať 100 000$, tak by ste to museli predávať 200 dní. Alebo využiť celú rodinu aby ste skrátili čas.

LocalBitcoins

Toto je obľúbená forma speňaženia kryptomien, ale zase je tu ale. Vždy pred výmenou by ste mali spraviť všetko pre to aby ste sa cítili komfortne pri výmene. Veľa ľudí bolo okradnutých alebo podvedených pri pouličnom predaji. V niektorých krajinách ako napríklad v USA, začali zatýkať za nelegálne presúvanie financií – darmo, ľudia na celom svete sú obeťami vlád.

Nekonečné držanie

Približne 33% kryptotrejderov si myslí, že FIAT-meny sú prežitok a majú krátku životnosť. Títo trejdery držia alebo naďalej obchodujú s kryptomenami, lebo veria, že ich „zachvíľu“ budú môcť použivať v obchodoch, preto nemajú potrebu meniť ich za FIAT.

Je len na Vás, čo si vyberiete, každopádne my z KryptoWebu vám odporúčame peniaze riadne zdaniť, lebo si to svoje pomyselné Lambo za mrežami neužijete.

 

Ak chcete dostávať vždy aktuálne info o kryptomenách, sledujte nás na Twitteri

Ak by ste nás chceli podporiť v tom čo robíme, budeme radi ?

BTC: 1PK9irpvq5NaDW72C8tr3ByDuRrTBbV2xH

LTC: LRZvftn3kMn87QN3SqbXXiu6shkXHC55Ex

ETH: 0xa101D938042fA3aEdAbcEF2FE826cB84A3164DD8